Gauti paskolą Didžiojoje Britanijoje: įforminimo ypatumai, palūkanų normos

Ar britų bankai teikia paskolas užsieniečiams? Kuriam nekilnojamajam turtui lengviau gauti paskolą? Ar tikrina kliento mokumą ir kokius dokumentus reikia pateikti? Pagrindinė informacija, kuri pravers visiems klientams, – šioje medžiagoje.

Paskolų sąlygos nekilnojamajam turtui Didžiojoje Britanijoje

Kiekvienais metais Anglijos nekilnojamojo turto pirkėjai gauna milijardines paskolas. Daugiausia dėl paskolų, vietos būsto sektorius juda į priekį. Council of Mortgage Lenders duomenimis, 2016 metais taip pat buvo įregistruotas padidėjimas. Paskolų apimtis padidėjo 11% ir viršijo 245 mlrd. svarų sterlingų.

Paskolas Jungtinėje Karalystėje suteikia ne tik bankai (HSBC, “Barclays”, “Lloyds, ir tt.), bet ir daugelis būsto-statybos kooperatyvų ir kitų kredito institucijų. Pirmieji paprastai turi griežtesnes sąlygas.

Bet kuris šalies pilietis gali gauti paskolą. Žinoma, bankai labiau pageidauja dirbti su užsieniečiais, kurie turi leidimą gyventi šalyje, ypač su investuotojais (Tier 1 viza). Idealus pretendentas turi turėti nekilnojamąjį turtą ir pastovias pajamas Jungtinėje Karalystėje. Tačiau ir be to galima tikėtis pasklos.

Britanijos bankai tipinius paskolos produktus padalija į dvi dideles grupes, priklausomai nuo paskolos gavėjo tikslų:

1. Būsto paskola (residential mortgage). Kreditai išduodami norint pirkti namą savo reikmėms – gyvenimui ar poilsiui. Esminis klausimas, kuris šiuo atveju bus įdomus bankui, – patvirtintas kliento mokumas. Privalumas bus teikiamas kandidatams, turintiems gerą kredito istoriją Didžiojoje Britanijoje. Paprastai bankai sutinka teikti tokią paskolą, kurios vertė yra iki 4 metinių pajamų sumos. Pavyzdžiui, jei uždirbate 200 000 svarų per metus, galite tikėtis £ 800 000 paskolos.

2. Investicinė paskola (buy-to-let mortgage). Šios paskolos skirtos tiems, kurie perka nekilnojamąjį turtą, norint nuomoti jį. Čia atsižvelgiama ne tik į skolininko nuosavą kapitalą, bet ir į pajamas, kurias jis gaus iš įsigyto nekilnojamojo turto.Todėl šiuo atveju bankas atidžiau išnagrinės objektą, siekdamas įsitikinti, ar jis gali suteikti pageidaujamas pajamas. Apskaičiuota nuomos suma turėtų 125% viršyti paskolos mėnesio mokėjimą. Pvz., jei mokėjimas sudaro 1000 svarų, uždarbis turi būti bent 1250 svarų sterlingų.

Be to, yra paplitusios komercinės paskolos – dažniausiai didelėms sumoms ir komercinio nekilnojamojo turto pirkimui. Bet šiuo atveju kiekviena paraiška yra nagrinėjama atskirai, ir sunku kalbėti apie tam tikras tipines sąlygas.

Tipiškos sąlygos nekilnojamojo turto paskoloms užsieniečiams

Kredito valiuta – Britų svaras
Paskolos suma – Iki 70% turto kainos
Paskolos terminas – 5-35 metai
* Galimos trumpalaikės paskolos – iki 1-2 metų, tačiau normos bus didesnės
Skolininko amžius – Nuo 18 metų
Paskolos grąžinimas – Dažniausiai, mėnesiniai mokėjimai. Įmanomas išankstinis grąžinimas ar refinansavimas.

Palūkanų normos perkant būstą išsimokėtinai

Jūs galite paimti paskolą Anglijoje bet kokio tipo nekilnojamam turtui – būstui (apartamentai, townhouses, namas ir tt.) ir komercinėms patalpoms (biurai, parduotuvės, viešbučiai ir tt). Kredituojami tiek paruošti, tiek statomi pastatai. Nekilnojamojo turto statusas – asmeninė nuosavybė (freehold) arba ilgalaikė nuoma (leasehold) – taip pat nėra kliūtis paskolai gauti.
Ir vis dėlto užsieniečiams be leidimo gyventi šalyje bus vienas apribojimas – kaina. Dėl sunkumų, susijusių su patikrinimais, bankams, esant mažoms sumoms, nėra naudinga dirbti su nerezidentais. Todėl, kaip keista bebūtų, pasiskolinti milijoną bus lengviau nei šimtą tūkstančių. Galimos išimtys: jei dideli bankai nenorės nagrinėti paraiškos didelei sumai, galite kreiptis į nedidelę kreditų organizaciją.

Vidutinės palūkanų normos užsieniečiams:
• Gyventojams – 2-5%
• Nerezidentams – 4-6%

Paskolų rinka Didžiojoje Britanijoje yra labai gerai išvystyta. Jums tai reiškia – kad galite rinktis iš daugybės bankinių produktų tinkamiausiomis sąlygomis.

Yra fiksuotų palūkanų paskolos, galiojančios visam terminui, kintamos (jos keičiasi atsižvelgiant į Anglijos banko refinansavimo normą) arba kombinuotos (kai palūkanos yra fiksuojamos tam tikram laikotarpiui). Už kai kuriuos produktus paskolos laikotarpiu galima mokėti tik palūkanas, o už pagrindinį aspektą sumokėti pabaigoje. Tai gali būti naudinga tiems, kurie nori sumažinti mėnesinius mokėjimus.

Pas paskolų brokerį būtinai pasidomėkite ar galite tikėtis lengvatinių tarifų. Dėl didelės konkurencijos daugelis bankų siūlo juos, ypač klientams, turintiems didelį kapitalą.

Rusai, norintys gauti paskolą užsienyje turi žinoti, kad Rusijoje įvestas mokestis už finansinę naudą iš ekonomijos nuo palūkanų už paskolą. Paprasčiau tariant, jei palūkanų norma užsienyje yra daug mažesnė nei Rusijoje, mokesčių inspekcijai reikės kompensuoti skirtumą. Anglijoje jums apie tai nepraneš, tai ne jų rūpestis, o Rusijoje – gali patikrinti.
Dokumentai, reikalingi paskolos įforminimui Didžiojoje Britanijoje

Reikėtų turėti omenyje, kad vietos bankai vertina buvusias TSRS šalis kaip “padidintos rizikos zonas”. Tai nereiškia, kad rusai negali gauti paskolos Didžiojoje Britanijoje, tiesiog pareiškėjas bus tikrinamas ilgiau ir atidžiau, ir normos bus 2-3 kartus didesnės nei britams ar užsieniečiams su leidimu gyventi šalyje.
Didžiojoje Britanijoje dirba daugybė kredito brokerių, kurie išmano visus siūlomus produktus ir padeda surinkti tinkamą dokumentų rinkinį. Jūs netgi galite rasti specialistą, kuris kalba rusiškai.

Standartinis paskolos dokumentų sąrašas rusams Didžiojoje Britanijoje:

• Pasas ir kiti dokumentai, patvirtinantys skolininko tapatybę ir jo šeiminę padėtį.
• Asmens pajamų mokesčių pažymos už paskutinius 2 metus – samdomo darbuotojo atveju.
• Verslo ataskaitos ir asmeninės mokesčių deklaracijos už 2 metus – nuosavo verslo atveju.
• Išrašas iš asmeninės banko sąskaitos už paskutinius 6 mėnesius.
• Nekilnojamojo turto nuosavybių ir kitų aktyvų liudijimas.
• Informacija apie turimus finansinius įsipareigojimus.

Dažniausiai užsienio nerezidentų paraiškos nagrinėjamos per 2-3 mėnesius

Papildomos išlaidos paskolai Didžiojoje Britanijoje

Vidutiniškai paskolos įforminimas kainuos 2-5% nuo objekto kainos. Sutaupyti galima paskolos brokerio paslaugoms, tačiau šiuo atveju turėsite savarankiškai tvarkytis su produktais ir bendrauti su bankais. Tačiau kai kurios nekilnojamojo turto agentūros teikia tokias paslaugas – nepamirškite pasidomėti pas savo brokerį.
Nekilnojamojo turto objekto vertinimas – 500-2000 svarų (standartiniam butui Londone). Bankas pasirenka vertintoją.
Notarinė sutartis – 500-100 svarų už teisines paslaugas
Paskolos mokestis / banko mokestis – 1-1,5% – administracinis mokestis už paskolos apmokėjimą
Paskolos brokerio paslaugos – 0,5-1,5% nuo paskolos sumos. Galite rasti specialistą, kuris ima mokestį tik sėkmingo sprendimo atveju.

Nekilnojamojo turto draudimas Būtinas, suma priklauso nuo objekto kainos, mokėjimo sumos ir kitų veiksnių.
Jei norite išsimokėtinai pirkti namą, butą ar komercinę nuosavybę, palikite prašymą Prian.ru. Mūsų Britanijos partneriai parinks objektus pagal jūsų poreikius ir padės išspręsti visus skolinimosi klausimus užsieniečiams.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus