Graikijoje dėl bombos evakuojami 75 tūkst. žmonių

Graikijos šiauriniame Salonikų mieste sekmadienį evakuojami 75 tūkst. žmonių, kad būtų galima nukenksminti nesprogusią 227 kilogramų Antrojo pasaulinio karo laikų bombą, aptiktą po degaline.

Evakuacija buvo pradėta 7 val. ryto vietos laiku. Žmonėms, daugiausia vakarinio Kordelio rajono gyventojams, nurodoma išvykti beveik dvejų kilometrų spinduliu. Dauguma žmonių išvyksta savo automobiliais, tačiau gyventojai taip pat vežami autobusais į mokyklas ir sporto sales bei kitas vietas mieste, kur gali palaukti, kol bus nukenksmintas sprogmuo.

Dėl rasto sprogmens buvo uždaryta ir pagrindinė Salonikų autobusų stotis, ten nekursuoja traukiniai, nevyksta sekmadieninės pamaldos.

„Vyksta didžiausia evakuacija taikos metu. Žmonės privalo būti ramūs ir nepanikuoti“, – sakė Centrinės Makedonijos periferijos gubernatorius Apostolas Cicikostas (Apostolos Tzitzikostas).

Valdžios teigimu, sprogmens nukenksminimo operacija truks maždaug 6 valandas.

Kariuomenės išminuotojai iš pradžių mėgins išimti bombos detonatorių, paskui veš ją į karinį poligoną, kur spręs, ką daryti toliau, sakė kariškių atstovas pulkininkas Nikas Fanijas (Nikos Fanios).

Pasak jo, bombos paviršius yra gerokai sutrūnijęs, todėl neįmanoma nustatyti, ar tai vokiečių, ar sąjungininkų bomba.

Vienas gyventojas sakė prisimenąs tą dieną, kai ši bomba nukrito.

“Bombardavo anglų arba amerikiečių lėktuvai 1944 metų rugsėjo 17 dieną; sekmadienį per pietus”, – sakė 68-erių

Giorgas Gerasimus (Giorgos Gerasimou), kurio namas buvo už gero puskilometrio nuo tos vietos. Pasak jo sąjungininkai taikėsi į geležinkelio objektus.

Nacių Vokietija buvo okupavusi Graikiją nuo 1941 iki 1944 metų spalio.

 

BNS

“Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.”

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus