Henrikas Daktaras sulaukė palaikymo: žinutė Daliai Grybauskaitei

Iki gyvos galvos nuteisto Henriko Daktaro artimieji, draugai ir jį palaikantys žmonės ėmėsi iniciatyvos, kuria raginama pasirašyti dėl Henytės paleidimo iš kalėjimo anksčiau laiko. Ši internetinė peticija adresuota ne tik šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei, bet ir Malonės komisijai. Šią internetinę peticiją per kelias savaites iš viso pasirašė jau daugiau kaip 2 tūkstančiai žmonių.

Dalis komentarus palikusių žmonių pabrėžė, kad tiki Henytės nekaltumu ir yra tvirtai įsitikinę, jog kadaise Nusikalstamo pasaulio autoritetu tituluotas H. Daktaras nuteistas vien dėl savo pavardės. Peticijos tekstą ir Prezidentės atstovų komentaras – toliau tekste. Taip pat raginame nepamiršti balsuoti straipsnio apačioje esančioje apklausoje bei išsakyti savo nuomonę, ar Henytė jau galėtų būti paleistas į laisvę?

Apeliacija į teismų sąžinę

Kad skaitytojai galėtų susidaryti įspūdį, pateikiame neredaguotą peticijos tekstą: „Jos Ekscelencijai LR prezidentei, Malonės komisijai. Bausmė iki gyvos galvos yra mirties bausmė tik, su atidėjimu… Kreipiamės į Jūs prašydami suteikti Malonę Henrikui Daktarui.

Mums, žmonėms kurie žino Henriką Daktarą, kelia nerimą tokia itin griežta bausmė. Ir nerimas turbūt ne be pagrindo. Paskutinius 20-imt metų Henrikas gyveno gražų, garbingą gyvenimą, turėjo verslą, idilišką šeimą, nereikalaudamas sau garbės užsiiminėjo labdara. Bet, ne apie tai… Mums kelia nerimą, kad gali būti jog ši byla tai neišpasakytai Didelio masto tragedija tiek Henrikui Daktarui, tiek pačiam Teisingumui.

Kelia nerimą ir bylos skaidrumas – nei prokurorai, nei teismai neleido pasisakyti tiems liudytojams, kurie liudyti galėjo H. Daktaro naudai. Tiesiog… ignoravo ir viskas. O juk žmonės norėjo duoti parodymus kada ir prie kokių aplinkybių matė tas dvi ,,mirusias sielas‘‘ gyvus ir sveikus. Tame tarpe net ir pats Rimanto Ganusausko sūnus. O juk visos abejonės turi būti priimamos kaltinamojo naudai.

,,Audiatur Et Altera Pars‘‘ (Tebūnie išklausyta ir antroji pusė) tai viena iš pagrindinių Justicijos tezių. Ar tikrai ji (tezė) nebuvo paminta H. Daktaro byloje? Susidaro realus įspūdis, kad teisiamas buvo ne pats H. Daktaras, o garsi, žurnalistų išpopuliarinta jo pavardė… Didžiai gerbiama Lietuvos respublikos prezidente, Jūsų Ekscelencija Dalia Grybauskaite, gerbiama Malonės komisija, prašome nelikti abejingais, galbūt į Malonės komisijos susirinkimą leisti atvykti Henriko Daktaro advokatui, kuris trumpai, bet aiškiai pasisakytų apie šią bylą.

Tad, melsdami Jūsų Malonės H. Daktarui linkime Jums Viešpaties apvaizdos. Tegul dievas Jūs lydi ir laimina. Su pagarba ~ pasirašiusieji.“

Būtinas nuteistųjų prašymas

Prezidentės Spaudos tarnybos atstovai pabrėžė, kad pati peticija dar nėra pagrindas svarstyti malonės suteikimą: „Malonė svarstoma tik pagal pačių nuteistųjų prašymus. Gauti papildomi kitų asmenų prašymai, kreipimaisi, tarpininkavimo raštai (ne peticijos) dėl konkretaus nuteistojo, kuris yra pateikęs prašymą dėl malonės, pridedami prie medžiagos ir svarstomi kartu su nuteistojo prašymu Malonės komisijos posėdyje.“

Tuo pačiu pridurta, kad Lietuvos Respublikos Prezidento institucija nėra įgaliota nagrinėti peticijų klausimo: „Pranešimai apie peticijas internete Prezidento kanceliariją pasiekia retai – per 2015-2017 m. gauti tik 4 tokie pranešimai.“

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus