Henytė kreipėsi į teisėjus su jautriu prašymu

Už žmogžudystes ir kitus sunkius nusikaltimus kalėti iki gyvos galvos nuteistas Henrikas Daktaras-Henytė – vienas iš baisiausių praėjusios epochos Lietuvos nusikaltėlių – turi ir kitą, žmogiškesnę, asmenybės pusę: už grotų greičiausiai visą likusį gyvenimą praleisiantis Daktarų gaujos vadeiva kreipėsi į teisėjus prašydamas, kad Lukiškėse jam būtų leista pasimatyti su anūkais.

Praeitų metų birželį jau neskundžiamu verdiktu kalėti iki gyvos galvos nuteistas H. Daktaras pastaraisiais metais atakuoja teisėjus įvairiausiais prašymais – garsiam nusikaltėliui neįtinka gyvenimo Lukiškėse sąlygos, nesuteikiamos odontologo paslaugos, atimami tušinukai. Tačiau vienas Henytės skundas, pateiktas Vilniaus apygardos administraciniam teismui (VAAT), yra išskirtinis – juo H. Daktaras prašo teisėjų leisti pasimatyti su artimaisiais, anūkais.

Rodos, kad žmogžudystėmis, reketu, sprogdinimais ir kitais baisiais nusikaltimais pagarsėjusios Daktarų gaujos vadeiva už grotų panoro žmogiško švelnumo – H. Daktaras prašo teisėjų įtikinti Lukiškių administraciją ir Kalėjimų departamentą, kad jam būtų suteikti pasimatymai su artimaisiais, Lukiškėse jį galėtų lankyti anūkai, o kartu – ir atlyginta žala, kurią jis iki šiol patyrė dėl izoliacijos, nors ir, kaip teigia, turėjo teisę būti lankomas šeimos narių. Tokį H. Daktaro prašymą VAAT turėtų pradėti nagrinėti pirmadienį.

Tai jau ne pirmasis kartas, kai Daktarų šeimai reikia kovoti dėl galimybės lankyti šeimos galvą Lukiškėse. Dar praeitais metais Ramutė Daktarienė bylinėjosi VAAT, siekdama įrodyti, kad jai turėtų būti suteikta teisė į ilgalaikius pasimatymus su kalėti iki gyvos galvos nuteistu vyru, nors Lukiškių administracija tokiems pasimatymams priešinosi. 2016-ųjų pabaigoje R. Daktarienė iškovojo teisę bendrauti su vyru ilgiau nei parą, tačiau toks verdiktas, Alfa.lt žiniomis, dar net neįsiteisėjo, nes buvo apskųstas.

 

 

Dominykas Griežė | Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus