Igoris Volkas įsitikinęs, kad visatoje esame ne vieni ir jau prasidėjo trečiasis pasaulinis karas

Pirmasis pasaulyje lėktuvu garsųjį triuką „Kobra“ atlikęs legendinis lakūnas-kosmonautas ir lakūnas-bandytojas rusas Igoris Volkas įsitikinęs, kad visatoje esame ne vieni ir jau prasidėjo trečiasis pasaulinis karas.

Kelioms dienoms į Lietuvą atvykęs 1981 m. įkurto buvusios Sovietų Sąjungos lakūnų-bandytojų būrio, kuriame buvo ir lietuvis Rimantas Antanas Stankevičius, vadas I.Volkas dabar vaikšto pasiremdamas lazda, bet neprarado humoro jausmo.

– Mano karjera – atsitiktinumų virtinė, – įsitikinęs I.Volkas. – Kai mokiausi devintoje klasėje, atėjo iš aeronautikos klubo ir agitavo drąsius berniukus apsilankyti pas juos. O gal angelas padėjo?

– Drąsa nėra atsitiktinumas.

– Kodėl ne? O kai Baku srityje tarnavau priešlėktuvinėje gynyboje, atvyko lakūnai bandytojai, kurie papasakojo apie išbandymus Turkmėnijos karštyje. Nebūčiau su jais susipažinęs – nebūčiau sužinojęs apie lakūnus, specialią mokyklą, Žukovskio miestelį.

– Jums turbūt dabar sunku gyventi be adrenalino?

– Tarsi ir galėčiau be jo, nors turbūt save apgaudinėju, nes visas mano gyvenimas – nuolatinis adrenalinas.

– Užsiminėte apie angelą. Gal matėte, nes dažnai buvote arčiau dangaus?

– (Šypsosi.) Nemačiau. Jie labai ramūs ir yra arba labai labai arti, arba mus palieka.

– Vadinasi, tikite, kad turite angelą sargą?

– Na, taip… (Susimąsto.) Mano gyvenimas, patirtos situacijos, poelgiai įrodo, kad likau gyvas jo dėka.

– Turbūt milijoną kartų jūsų klausė, ar visatoje esame vieni?

– Tikiu, kad esame ne vieni. Ne, nemačiau to kosmose. Bet ten buvo, švelniai tariant, ne kosmosas. Mes kol kas ropojame Žemėje. Tai tarsi išėjimas iš namų į pirmąją gatvelę, o norėdamas ką nors sutikti turi eiti toliau. Amerikiečių apsilankymas Mėnulyje – labai artimas kosmosas.

– Be abejonės, girdėjote kalbas, kad amerikiečiai nebuvo išsilaipinę Mėnulyje, o tai buvo suvaidinta ir nufilmuota? Tiems žmonėms kyla klausimas: jei tai faktas, kodėl jau beveik keturiasdešimt metų ten nebuvo išsilaipinę žmonės, įvertinus, kad per tą laiką technika žengė septynmyliais žingsniais?

– (Šiek tiek pyktelėjęs.) Tai – primityvus veltėdžio mąstymas. Koks tuomet buvo laikas? (1968–1972 m. Mėnulį aplankė „Apollo“ erdvėlaiviai, o iš jų išsilaipino 12 astronautų – aut. past.) Fotoaparatai, vaizdo kameros buvo žemo lygio. Be to, keliaujant į Mėnulį, buvo skaičiuojamas kiekvienas papildomas gramas.

Antra priežastis – jie Mėnulyje išvydo tai, kad geriau ten nelįsti. Kai kurie iš tų astronautų išprotėjo, kiti metėsi į religiją. Vienas generolas, palaikęs ryšį su astronautais, vėliau parašė, kad žmonėms negalima kirsti Žemės–Mėnulio orbitos, o juolab išsilaipinti Mėnulyje. Ten sklando mirusiųjų sielos. Taip pat manoma, kad Mėnulis buvo apgyvendintas ir galbūt dabar ten kažkas gyvena.

– Sklido kalbos, kad kelionės į Mėnulį nesibaigė „Apollo 17“ skrydžiu. Manoma, kad buvo surengtos dar kelios slaptos kelionės, o „Apollo 18“ įgula kažką pamatė ir negalėjo grįžti į Žemę.

– Taip galėjo įvykti.

– Kas dabar darosi su pasauliu? Atrodo, kad įvyks ir trečiasis pasaulinis karas.

– Kodėl įvyks? Jis jau vyksta.

– Galime prognozuoti ir šiurpą keliantį dalyką – atominio ginklo panaudojimą?

– Deja, anksčiau ar vėliau tai įvyks, – neabejoju. Šios krizės neatsitiktinės. Tai organizuoja žmonės, kurie rengia federalines rezervines sistemas: jie nori labai daug valgyti ir visi kiti jiems turi patarnauti.

– Jūs tikite Dievu?

– Taip. Nors nesu giliai religingas. Man dar niekas nepaaiškino, kas galėjo sukurti tokią planetą su įspūdinga žmonijos, gyvūnijos ir augalijos įvairove.

– Ar jūsų sapnai – spalvoti?

– Kartais. Būna, sapnuoju ką nors spalvoto ir gražaus, o ryte bandau prisiminti. Tik labai gaila, kad dabar sapnuose jau neskraidau.

 Daug pasiekimų

Igoris Volkas (gimė 1937 m. Zmijove, Charkovo srityje, Ukrainoje). Vienas garsiausių nusipelniusių lakūnų-bandytojų, lakūnas-kosmonautas, atsargos pulkininkas. Baigė Maskvos aviacijos institutą. Pilotavo nuo 1960 m. visų rūšių Sovietų Sąjungoje pagamintas oro transporto priemones. 1984 m. liepos 17–29 d. kaip kosmonautas-bandytojas skrido „Sojuz T-12“.

 

 

 

 

Anomalija.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus