“Išskirtiniam” berniukui, 8, kuris rūpinosi savo mirtinai sergančia motina, Ilforde buvo įteiktas princesės Dianos apdovanojimas

Drąsus aštuonerių metų berniukas, kuris rūpinosi savo motina po to, kai jai buvo diagnozuota mirtina liga, gavo princesės Dianos apdovanojimą už jo nesavanaudiškus veiksmus.

Barnardo’s Indigo Carers Project atstovai, Granville Road, Ilforde nominavo Kajų Vaivadą apdovanojimui, kuris paprastai yra suteikiamas jauniems žmonėms, kurie savo veiksmais pakeitė kitų žmonių gyvenimus.

Kajaus mamai, Ingridai, vėžys buvo diagnozuotas 2013 metais, netrukus po persikėlimo į Forest Gate iš Lietuvos. St Peter and Paul’s katalikų pradinės mokyklos Ilforde mokinys nedelsiant perėmė maisto gaminimo, valymo ir priežiūros pareigas namuose, tuo pačiu metu lankant mokyklą.

Kajui buvo vos penkeri, kai Ingridai buvo diagnozuota liga ir berniukas rūpinosi mama iki pat jos mirties praėjusių metų lapkritį.

Barnardo`s projekto darbuotoja Alison Connolly nominavo berniuką apdovanojimui ir pavadino jį “išskirtiniu berniuku”.

“Namuose jie gyveno tik dviese ir Kajus darė viską, kuo galėjo padėti, niekada nesiskundė, kad negalėjo mėgautis dalykais, kuriais užsiimdavo jo draugai”, sakė Alison.

 

“Dabar Kajus mokosi gyventi be mamos, ir jo požiūris į gyvenimą yra įkvėpimas visiems, kas sutinka jį. Jis yra toks linksmas, draugiškas ir paslaugus, ir per Barnardo`s Young Carers grupę jis yra tarsi teigiamas pavyzdys daugeliui kitų mažų vaikų, taip pat kaip ir jis, patiriančių gyvenimo sunkumų.

“Šiuo metu Kajus gyvena su savo tėvu bei toliau palaiko kitus vaikus, susiduriančius su panašiomis situacijomis Redbridge, du kartus per mėnesį padedant Barnardo`s jaunų globėjų klube”.

Barnardo`s vadovė Londone, Lynn Gradwell, vadina Kajų įkvėpiančiu pavyzdžiu ir teigė, kad būtent tai paskatino įteikti berniukui princesės Dianos 20-ųjų mirties metinių apdovanojimą.

Ši istorija yra ypač jaundinanti, nes mamos netekę princas Haris ir princas Williamas, kalba apie emocinį poveikį po jų mamos mirties”.

Nors Kajus vis dar išgyvena mamos netekties skausmą, jis mėgaujasi savo naujomis pareigomis, galėdamas padėti kitiems, išgyvenantiems panašias istorijas.

“Man patiko prižiūrėti savo mamą ir aš labai pasiilgau jos. Man tiesiog patinka padėti kitiems, tokiems kaip aš, vaikams, kad jie nemanytų, jog yra vieni”, sakė jis.

"Išskirtiniam" berniukui, 8, kuris rūpinosi savo mirtinai sergančia motina, Ilforde buvo įteiktas princesės Dianos apdovanojimas

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus