Italijos prezidentas perspėja apie „kraštutinio nacionalizmo“ pavojus

Italijos prezidentas Sergio Mattarella penktadienį perspėjo apie „grėsmingą kraštutinio nacionalizmo pavojų“, kai šalį apgaubė rasinė įtampa, artėjant rinkimams kitą mėnesį.

Prezidentas sakė kalbą „atminimo dienos“ išvakarėse – šeštadienį minimos Italijos šiaurės rytiniame pasienyje 1943-1945 metais buvusios masinės žudynės.

„Atminimo diena pažymi kankinantįjį mūsų šalyje tarpsnį …, tragediją, kurią sukėlė apskaičiuotas sumanymas švarinti (šalį) etniniu ir nacionalistiniu pagrindu“, – sakė jis. – Žudynės, smurtas, kančios – jų negalima užmiršti, mažinti ar malšinti“.

Laikotarpiu tarp 1943 ir 1945 metų Jugoslavijos pajėgos išžudė tūkstančius italų; aukos, negyvos ar dar gyvos, buvo metamos į „foibas“, gilias karstines duobes, kurių yra daug prie Italijos sienos su Slovėnija ir Kroatija. Šis politinis ir etninis valymas vadinamas „Foibe žudynėmis“, jis minimas kasmet vasario 10 dieną.

Šie įvykiai „primena mums apie grėsmingą kraštutinio nacionalizmo, etninės neapykantos, ir sistemingos ideologijos maitinamo smurto pavojų“, – sakė S. Matarella.

Artėjant kovo 4 dienos rinkimams debatų dėmesio centre atsidūrė rasizmo ir imigracijos klausimai.

Nuo 2014 metų Italijos krantuose išsilaipino daugiau kaip 630 tūkst. migrantų.

Šeštadienį vienas dešiniesiems prijaučiantis vyras Mačeratos miestelyje iš rasistinių paskatų ėmė šaudyti ir sužeidė kelis afrikiečius.

28 metų Luca Traini sakė norėjęs atkeršyti už vienos italės nužudymą, dėl kurio kalinamas vienas prieglobsčio prašantis nigerietis.

Ketvirtadienį Mačeratoje kilo susirėmimų tarp policijos ir dešiniųjų grupuotės „Forza Nuova“ šalininkų, kurie demonstravo savo palaikymą L. Trainio išpuoliui.

Kelios migrantus palaikančios organizacijos šeštadienį kviečia į taikią demonstraciją prieš nacionalistus.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus