Izraelis vadina Iraną „didžiausia grėsme pasauliui“

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį Miuncheno saugumo konferencijoje užsipuolė Irano valdantįjį režimą, pavadinęs jį „didžiausia grėsme mūsų pasauliui“, skelbia BBC.

Pasak izraeliečių vyriausybės vadovo, jo šalis „neleis Irano režimui ant mūsų kaklo užnerti teroro kilpos“.

B. Netanyahu lygino 1938 metų Miuncheno susitarimą, kuriuo Vakarams nepavyko nuraminti kylančios nacistinės Vokietijos, su didžiųjų valstybių 2015 metais suderėtu sandoriu dėl Irano branduolinės programos ribojimo mainais į tarptautinių sankcijų panaikinimą.

Pasak Izraelio premjero, pastarasis susitarimas viso labo „paleido į laisvę pavojingą Irano tigrą“.

B. Netanyahu tikino, kad vėliau sekmadienį kalbėsiantis Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas moka „sklandžiai meluoti“, ir kaip tariamą Irano melų įrodymą pateikė bepiločio aparato, praėjusią savaitę numušto Izraelio teritorijoje, nuolaužą.

„Ar jūs tai atpažįstate? Turėtumėte, tai priklauso jums. Nebandykite mūsų“, – Izraelio premjeras kreipėsi tiesiai į M. J. Zarifą.

Praėjusią savaitę Izraelio ir Sirijos pasienyje įvyko rimta eskalacija, kai buvo numuštas bepilotį perimti turėjęs izraeliečių naikintuvas F-16. Izraelis tąkart atsakė didelio masto atakomis prieš Irano sąjungininko Sirijos režimo oro gynybos sistemas, tačiau vėliau įtampa kiek atslūgo.

Pats B. Netanyahu po daugelio metų valdžioje atsidūrė sudėtingoje padėtyje, kai Izraelio policija neseniai rekomendavo pareikšti jam oficialius įtarimus dėl korupcijos. Premjero politiniai priešininkai siekia tuo pasinaudoti ir išversti jį iš posto.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus