JAV doleris toliau pinga euro, jenos ir svaro atžvilgiu

Investuotojams nerimaujant dėl galimos tolesnės Federalinio rezervo sistemos (FRS) politikos ir politinės padėties Jungtinėse Valstijose ir už šalies ribų, JAV dolerio kursas penktadienį toliau smunka daugumos pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu.

„FastSet“ duomenimis, JAV dolerio indeksas ICE nuo sesijos pradžios smuko 0,4 proc., nusileidęs į žemiausią lygį nuo 2015 metų pradžios.

Euro kursas, ketvirtadienio vakare siekęs 1,2023 JAV dolerio, penktadienį ūgtelėjo iki 1,2048 JAV dolerio. Svaras pabrango nuo 1,3101 iki 1,3212 JAV dolerio.

JAV dolerio kursas jenos atžvilgiu smuktelėjo nuo 108,45 iki 107,62 jenos.

Investuotojų požiūris į JAV dolerį šiemet gerokai pakito, rašo agentūra „MarketWatch“.

Metų pradžioje buvo vilčių, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija sugebės įgyvendinti jo pažadus padidinti išlaidas infrastruktūrai, sumažinti mokesčius ir sušvelninti finansų sektoriaus reguliavimą. Buvo manyta, kad šios priemonės paskatins JAV ekonomikos augimą.

Tačiau entuziazmas dėl D. Trumpo politikos pastebimai išblėso, nes prezidentas per visą šį laiką taip ir nesugebėjo įgyvendinti žadėtų reformų.

Spaudimą JAV doleriui taip pat daro sumažėję lūkesčiai dėl tolesnio JAV bazinės palūkanų normos didinimo.

„Atsižvelgiant į uragano „Harvey“ pasekmes Teksaso ekonomikai ir į galimus uragano „Irma“ padarinius Floridos valstijoje, dar kartą padidinti bazinę palūkanų normą artimiausiu metu būtų politiškai nekorektiška“, – pažymi finansų maklerio įmonės „Oanda“ analitikas Stephenas Innesas (Stivenas Inesas).

Tuo tarpu dėl tebetvyrančios įtampos dėl Šiaurės Korėjos didėja saugesnio turto paklausa, dėl to mažėja investicijos į JAV dolerį.

Svaro kurso kilimą JAV valiutos atžvilgiu penktadienį skatina teigiami Didžiosios Britanijos statistiniai duomenys.

Oficialiais duomenimis, apdirbamosios pramonės gamyba liepą, palyginti su ankstesniu mėnesiu, paūgėjo 0,5 proc. vietoj prognozuotų 0,3 proc. ir mėnesio prieaugis šiemet buvo užfiksuotas pirmą kartą.

O vien automobilių gamyba Didžiojoje Britanijoje padidėjo beveik 14 proc. – labiausiai nuo 2009 metų kovo mėnesio.

Nuo savaitės pradžios svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu pakilo 2 procentais.

bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus