JAV vyriausybė ragina „Facebook“ ir „Google“ užkirsti kelią galimam Rusijos kišimuisi į artėjančius rinkimus

JAV Valstybės departamentas antradienį paragino privačias amerikiečių kompanijas, tarp jų – interneto milžines „Facebook“ ir „Google“, užkirsti kelią galimam Rusijos kišimuisi į šių metų lapkritį Jungtinėse Valstijose vyksiančius kadencijos vidurio rinkimus.

„Tai nėra vien JAV vyriausybės požiūris, privatusis sektorius irgi turi ką nors daryti. Mūsų galimybės kažką padaryti yra ribotos: nereguliuojame „Facebook“, nereguliuojame „Google“. Kai kurios iš tų privačių kompanijų turi pasiūlyti iniciatyvų ir būti gerais Amerikos piliečiais, kad padėtų mums užkirsti tam kelią“, – žurnalistams apie galimą Rusijos kišimąsį į artėjančius rinkimus sakė JAV Valstybės departamento atstovė Heather Nauert (Heter Noert).

Ji pridūrė, kad į šias pastangas yra įsitraukęs Federalinis tyrimų biuras ir Krašto saugumo departamentas.

“Be to, (valstybės) sekretorius prašė Kongreso ir su juo kalbėjosi apie naujo biuro, kuris rūpintųsi kibernetine veikla, įkūrimą Valstybės departamente, – sakė H. Nauert. – Tikslas … – įkurti kibernetinį biurą, kuriam vadovautų kuris nors sekretoriaus pavaduotojas. Taigi, mes didiname (žalingo) kibernetinio aktyvumo ir kovos su juo svarbą.”

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus