JK policija „žino daugiau“ apie su rusų šnipus apnuodijusią medžiagą

Didžiojoje Britanijoje pareigūnai sako priartėję prie medžiagos, panaudotos kaip įtariama nunuodyti buvusį dvigubą rusų agentą, nustatymo, kai Maskva kaltina ir politikus, ir žurnalistus antirusiškų nuotaikų kurstymu.

Vidaus reikalų ministrė Amber Rudd (Amber Rad) po nacionalinio saugumo komiteto (COBRA) pasitarimo, per kurį aptarta susidariusi padėtis dėl Sergejaus Skripalio bylos, sakė, kad policija jau „žino daugiau apie tą medžiagą“.

Ji taip pat ragino „šaltai apmąstyti“ įtarimus nuodijimu, britų politikų ir žiniasklaidos jau siejamą su Rusija.
Buvęs Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininkas 66-erių S. Skripalis ir jo dukra sekmadienį buvo rasti be sąmonės ant suoliuko viename prekybos centre pietvakariniame Solsberio mieste Anglijoje.

„Mums reikia išlaikyti galvas šaltas“, – sakė A. Rudd, pridurdama, kad tyrėjai reaguos į „faktus, ne į gandus“.
Policininkai sako nesą šališki savo vertinimuose, bet užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) antradienį pareiškė, kad prie to gali būti prisidėjusi Rusija.

Diplomatijos vadovas pažymėjo, kad sekmadienio incidentas yra buvusio šnipo Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo „aidai“.

Buvęs KGB agentas ir Kremliaus kritikas A. Litvinenka mirė 2006 metų lapkričio pabaigoje, praėjus kelioms savaitėms po to, kai viename Londono viešbučių išgėrė arbatos, į kurią buvo įpilta radioaktyvaus polonio izotopo Po-210.

Londonas dėl jo mirties apkaltino Maskvą.

Tuo tarpu Rusijos ambasada Londone pareiškė, kad Londonas stengiasi S. Skripalio atvejį perkelti į Rusijos ir Britanijos santykių sferą.

„Nors mums ir visuomenei nepateikta visiškai jokių faktų, mes tapome visos šios istorijos pernešimo į Rusijos ir Britanijos santykių sferą, beje, labai aktyviai padedant žinaskladiai“, – sakoma Rusija ambasados pareiškime.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus