JK užsienio reikalų ministras B. Džonsonas greitu laiku vyks su vizitu į Rusiją

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Džonsonas (Boris Johnson) ketina artimiausiomis savaitėmis vykti į Maskvą, skelbia BBC, remdamasi šalies Užsienio reikalų ministerija.

Per planuojamą vizitą B. Džonsonas ketina aptarti Jungtinės Karalystės ir Rusijos santykius, taip pat klausimus, susijusius su Sirija ir Ukraina, – klausimus, “kuriais mūsų nuomonės vis dar labai skiriasi”, teigiama ministerijos pareiškime.

Vizito konkreti data ir išsamesnė informacija bus paskelbta vėliau.

Pasak Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos oficialios atstovės, B. Džonsono vizitas į Rusiją nereiškia “grįžimo prie visaverčių dvišalių santykių”. “Premjerė (Teresa Mei) ir užsienio reikalų sekretorius aiškiai leido suprasti, kad mūsų politika Rusijos atžvilgiu vykdoma pagal principą “bendradarbiauk, bet saugokis”, ir šis vizitas visiškai atitinka tokį požiūrį”, – sakė ji naujienų agentūrai “RIA Novosti”.

“Vizitas nereiškia grįžimo prie visaverčių santykių, ir užsienio reikalų sekretorius ir toliau laikysis griežtos linijos, kai bus sprendžiamos problemos, dėl kurių mūsų pozicijos skiriasi”, – sakė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijos atstovė. Ji taip pat priminė, kad Jungtinė Karalystė bendradarbiaus su Rusija tose sferose, kuriose toks bendradarbiavimas “atitinka šalies nacionalinius interesus”.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus