Kaip dabar atrodo mirtimi dvelkiantis Černobylis? Atominio karo ekspertė paviešino kvapą stingdančias nuotraukas

Nors Černobylio atominė nelaimė įvyko 1986-aisiais, jos atgarsiai vis dar aidi. Suniokotas ir mirtimi dvelkiantis Pripetės miestelis nukentėjo labiausiai. Po reaktoriaus sprogimo du žmonės žuvo iš karto, o 28 gaisrininkai ir darbuotojai mirė po kurio laiko. 134 nukentėjusiesiems buvo reikalinga skubi medikų pagalba. Černobylio katastrofa laikoma viena siaubingiausių atominių nelaimių žmonijos istorijoje.

Nors ekspertai tikina, kad Černobylio teritorijoje bus nesaugu dar 20 tūkstančių metų, nuo 2011-ųjų Ukrainos Vyriausybė leidžia turistams lankytis nelaimės vietoje, kad daugiau sužinotų apie skausmingus praeities įvykius.

Žurnalistė ir atominio karo ekspertė Julie McDowall neseniai lankėsi Černobylio teritorijoje ir paviešino užfiksuotus kadrus socialiniuose tinkluose. Moteris prabilo apie ten tykančią pavojingą radiaciją, specialius patikrinimus ir vietoje žmonių kurį laiką dirbusius robotus.

Pripetės miestelį dabar pasiglemžė gamta ir laikas. Julie atskleidė, kad matė daugybę išbadėjusių šunų. Moteris priminė, kad Černobylio teritorijoje vis dar gyvena žmonės, tik Pripetė ir keli kiti kaimeliai yra visiškai apleisti.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus