Kaip pašalinti dantų akmenis patiems?

Gelsvos dantų apnašos – tai bakterijos, kurios susikaupia ant dantenų prie dantų pagrindo, po to išplinta ir gadina dantis, sukelia dantenų uždegimus. Pašalinti sukietėjusius akmenis vien dantų šepetėliu ir pasta – labai sunku. Jeigu nenorite kreiptis pagalbos į odontologą, išbandykite namines priemones.

Soda ir vandenilio peroksidas

Vandenilio peroksidas naikina bakterijas, o soda balina dantų emalį. Kartu jie puikiausiai šalina dantų akmenis.

Reikės:

1 šaukštelio (5 ml) vandenilio peroksido

1 šaukšto (10 g) sodos

Sumaišykite vandenilio peroksidą su soda ir truputį gautos pastos uždėkite ant dantų šepetėlio. Valykite dantis kaip su paprasta pasta, ypač kruopščiai nutrinkite vietas prie dantenų kraštų. Procedūrą atlikite 2 kartus per savaitę.

Obuolys

Obuoliai

Kasdien kruopščiai sukramtykite po vieną obuolį su luobele. Geriau tiks raudoni, o ne žali, kurie gali būti pernelyg rūgštūs. Obuoliai gerina kraujo apytaką, gydo dantenas. Taip pat dantims nuvalyti tinka braškės ir melionai.

Citrina

Citrinų sultys

Šiuo metodu nepatartina piktnaudžiauti, nes citrinų rūgštis gali per stipriai paveikti dantų emalį.

2 šaukštus citrinų sulčių (20 ml) atskieskite 2 šaukštais šilto vandens (20 ml). Šiuo mišiniu skalaukite burną 1 minutę. Išspjaukite ir dar paskalaukite burną šiltu vandeniu.

Nepatikėsite, bet visą gyvenimą apelsiną lupote neteisingai

Apelsinų žievelė

Vitamino C yra ir apelsinų žievelėje, todėl jos vidine puse verta ištrinti dantis, ypač tas vietas, kur baigiasi dantenos. Po to paskalaukite burną šiltu vandeniu.

Sezamų sėklos

Sezamų sėklos atlieka dantų šveitiklio funkciją. Reguliariai pakramtykite sezamų sėklų, po to išspjaukite ir išsivalykite dantis įprastu būdu.

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus