Karalienė Elizabeth priims Tautų Sandraugos vadovus, Britanijai siekiant stiprinti ryšius su savo istorinėmis sąjungininkėmis

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) 2018 metais priims Tautų Sandraugos šalių lyderius, pirmadienį pranešė Londonas, Britanijai siekiant sustiprinti ryšius su savo istorinėmis sąjungininkėmis, kai pasitrauks iš Europos Sąjungos.

Kas dvejus metus vykstantis viršūnių susitikimas kitų metų balandį bus rengiamas Londone ir Vindzore, į vakarus nuo sostinės. Jį pirmą kartą organizuos Bakingamo rūmai.

90 metų karalienė yra simbolinė Tautų Sandraugos valstybių galva, o 2018 metų Sandraugos viršūnių susitikimas gali būti paskutinis, kuriame ilgų kelionių atsisakanti monarchė dalyvaus asmeniškai.

Didžiajai Britanijai traukiantis iš Europos Sąjungos ir ruošiantis megzti naujus prekybinius ryšius, Londonas atvirai žvalgosi į savo istorines partneres Tautų Sandraugoje, todėl pagrindinis dėmesys 2018 metų susitikime turėtų būti skirtas prekybai.

Tautų Sandraugos prekybos ministrai praėjusią savaitę rinkosi į pirmą per 11 metų susitikimą, siekdami paskatinti verslo ryšius, pasinaudojant šalių bendra teisine sistema, kalba ir nuostatais.

Tautų Sandraugoje gyvena maždaug trečdalis pasaulio gyventojų, ją sudaro ketvirtadalis pasaulio šalių – daugiausia buvusios Didžiosios Britanijos imperijos teritorijos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus