Karalienė Elžbieta II mini 65-ąją įžengimo į sostą sukaktį

Britų karalienė Elžbieta II (Elizabeth II) jau yra seniausiai valdanti pasaulio monarchė, o pirmadienį ji paminėjo ir savo safyrinį – 65 metų buvimo soste – jubiliejų. 90-metė karalienė metinių dieną ketino praleisti savo Sandringamo dvare, didesnis viešas jos pasirodymas nenumatytas. Sekmadienį karalienė po apsilankymo bažnyčioje šypsodamasi priiminėjo sveikintojų gėles, praneša agentūra AFP.

Prie Tauerio Londone ir daugelyje kitų Jungtinės Karalystės vietų pirmadienį monarchės garbei turėtų aidėti saliuto salvės. Jubiliejaus proga buvo nukaldinta ir serija monetų. Vertingiausia – auksinė 1 000 svarų monetą pardavinėjama už 50 000 svarų. Britų paštas išleido safyro mėlynumo pašto ženklą karalienės garbei.

Jubiliejaus proga rūmai dar kartą paskelbė karalienė nuotrauką, kurią 2014-aisiais padarė fotografas Deividas Beilis (David Bailey). Joje Elžbieta pasipuošusi safyro papuošalu, kurį tėvas jai padovanojo per vestuves 1947-aisiais. Elžbieta į sostą sėdo 1952 metais po savo tėvo Jurgio VI (George VI) mirties. Tuomet jai tebuvo 25-eri.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus