Karštas vanduo nenuplauna jūsų rankų geriau nei vėsus

Rankų plovimas yra vienas paprasčiausių būdų išlikti sveikam, tačiau retas žmogus tai daro teisingai. Vieni plauna pernelyg retai, kiti – per trumpai, tačiau vienas dalykas yra absoliučiai nesvarbus – tai vandens temperatūra, rašo Today.com.

Nemanykite, kad plaudami rankas itin karštu vandeniu nuplausite jas geriau. Kaip rodo naujausias tyrimas, nesvarbu, ar vandens temperatūra bus 15, ar 37 laipsniai Celsijaus, tai bakterijas ant jūsų rankų veikia vienodai. Anot tyrimo autoriaus Donaldo Schaffnerio, bakterijas tokios temperatūros vanduo pašalina vienodai efektyviai.

Kur kas svarbiau nei vandens temperatūra yra tai, kaip jūs plaunate rankas.

Tyrimo metu 20 žmonių plovė rankas skirtingomis sąlygomis: po vėsiu ar šiltu vandeniu, ilgiau ar trumpiau, naudodami antibakterinį ar įprastą muilą bei naudodami jo daugiau ar mažiau. Prieš plovimą ant tiriamųjų rankų buvo uždėta nepavojingų E. coli bakterijų.

Tyrimas parodė, kad tie, kurie rankas plauna 5 sekundes, gali to nė nedaryti, kadangi taip trumpai trunkantis rankų plovimas nepadeda pašalinti bakterijų. Muilas, plaunant rankas, svarbus, tačiau didesnis jo kiekis neduoda geresnių rezultatų.

Svarbiausias dalykas yra tai, kaip jūs plaunate savo rankas. Štai keletas patarimų, kaip tai daryti teisingai:

  1. Sudainuokite „Su gimimo diena“. Tai užtruks apie 20 sekundžių ir tiek tikrai bus gana.
  2. Plaukite rankas su muilu. Vien tik vanduo bakterijų nenuplaus, tačiau antibakterinis muilas tikrai nėra būtinas, tad galite rinktis įprastą.
  3. Nusausinkite rankas popieriniu rankšluosčiu. Tyrimai rodo, kad jis pašalina likusias bakterijas.
  4. Naudokite jums malonią vandens temperatūrą. Jei jums patinka plauti rankas po karštu vandeniu, plaukite, tačiau ir vėsus vanduo, plaunant rankas tinkamai, yra gerai.
  5. Drėkinkite rankų odą. Jei dažnai plaunate rankas po karštu vandeniu, oda ima sausėti ir skilinėti, o tai skatina bakterijų kaupimąsi, todėl rankas būtina drėkinti kremu.

Alfa.lt

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus