Kim Jong-unas teigia, kad branduolinių raketų paleidimo mygtukas – visada ant jo stalo

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-unas proginėje kalboje pasakė, jog branduolinių raketų paleidimo mygtukas visada yra ant jo stalo, todėl JAV „niekada negalės pradėti karo“.

Režimo lyderis šią žinutę paskelbė naujametinėje kalboje, kurią transliavo šalies televizija. Jis pridėjo, jog Š. Korėjos ginklai gali smogti JAV teritorijai, tačiau esą tai yra „ne grasinimas, o realybė“.

Kartu Kim Jong-unas sakė, jog yra atviras dialogui su Pietų Korėja ir esą Š. Korėja galbūt atsiųs olimpinių sportininkų delegaciją į pietų kaimynėje vyksiančias žiemos olimpines žaidynes.

2017 metais Pchenjanas smarkiai sustiprino savo pastangas tapti branduoline galybe, nors Šiaurės Korėjai taikoma virtinė griežtų tarptautinių sankcijų, o Jungtinių Valstijų retorika šios šalies atžvilgiu darosi vis karingesnė.

„Privalome masiškai gaminti branduolines kovines galvutes ir balistines raketas bei paspartinti jų dislokavimą“, – sakoma Kim Jong Uno kasmetiniame kreipimesi į tautą. Lyderis pakartojo, kad Šiaurės Korėja pasiekė savo tikslą tapti branduoline valstybe.

Kim Jong Unas stebėjo daugelį iš praeitais metais įvykdytų raketų bandymų. Be to, rugsėjį Šiaurės Korėja susprogdino savo šeštąjį ir kol kas galingiausią branduolinį užtaisą. Pchenjanas teigia, kad per tą bandymą buvo detonuota vandenilinė bomba.

Šiaurės Korėja sako, kad jos ginklavimosi programos tikslas – užsitikrinti pajėgumą smogti taikiniams JAV žemyninėje dalyje.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) į kiekvieną šiaurės korėjiečių ginklų bandymą atsakydavo savo karingai pareiškimais. Jis žadėjo „visiškai sunaikinti“ Pchenjaną, šaipėsi iš Kim Jong Uno ir tvirtino, kad šis yra pradėjęs „savižudišką misiją“.

Vis dėlto analitikai sako, kad griežto tono D. Trumpo pareiškimai toli gražu neįtikino Kim Jong Uno atsisakyti branduolinių ambicijų – veikiau priešingai, paskatino Šiaurės Korėjos lyderį sparčiau įgyvendinti savo pavojingus užmojus.

Šiaurės Korėja „pajėgi atremti bet kokią JAV branduolinę grėsmę ir turi stiprių branduolinių atgrasomųjų priemonių, galinčių neleisti JAV žaisti su ugnimi“, pirmadienį perspėjo Kim Jong Unas.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus