Kodėl atsilenkimai nepadeda atsikratyti pilvo

Juosmens sritis – tai probleminė kūno vieta, kurioje riebalai linkę kauptis labiausiai. Dažniausiai žmonės, tikėdamiesi sudeginti riebalų sankaupas pilvo srityje, pradeda daryti daug įvairių pratimų pilvo presui, net nesusimąstydami, ar tai tikrai veiksminga. Kaip efektyviai sumažinti ir atsikratyti nepageidaujamų riebalų sankaupų ant pilvo, pataria trenerė Laura Braziulytė.

„Sudarydama sporto programą, dažnai susiduriu su prašymu įtraukti daugiau pratimų pilvo presui. Paklausus, kokiu tikslu, visada tas pats atsakymas – sumažinti pilvą. Atrodytų, visai logiška, jog norint sumažinti riebalų kiekį pilvo srityje, reikia visas pastangas nukreipti tik ten, tačiau čia svarbu atskirti du procesus: pilvo preso raumenų stiprinimo bei riebalų deginimo. Darydami atsilenkimus, jūs stiprinate pilvo raumenis, bet jokiu būdu nedeginate pilvo riebalų. Lokalus riebalų deginimas yra tiesiog neįmanomas. Žmogaus organizmas veikia kitaip.

Visų pirma, raumens ląstelė negali tiesiogiai panaudoti šalia esančio riebalinio audinio energijai gauti. Tai būtų tas pats, jei bandytume važiuoti automobiliu, vietoje benzino naudodami naftą. Tam, kad riebalų ląstelė būtų panaudota kaip energijos šaltinis, ji turi būti suskaidyta ir patekti į kraujotaką. Organizmas, riebalus naudodamas energijai gauti, juos degina nuo bet kuriuos jūsų kūno vietos. Tai nuo mūsų norų nepriklauso.

Ne paslaptis, jog norėdami priversti organizmą naudoti riebalų sankaupas, turite sudeginti daugiau kalorijų, nei suvartojate. Kalorijų deficitas – tai būtina sąlyga mažinant kūno riebalų kiekį. Taigi, mityba čia atlieka pagrindinį vaidmenį. Papildomai kalorijas deginti padeda fizinė veikla, tačiau kiek jų sudeginsite, priklauso nuo fizinės veiklos ir jos intensyvumo.

Įvairūs izoliuoti pratimai, kuriuose dalyvauja tik vienas sąnarys (rankų ir kojų lenkimas, tiesimas, atsilenkimai ir pan.) nereikalauja daug energijos, todėl atliekant šiuos pratimus riebalai nėra deginami efektyviai. Efektyviausiai kalorijas degina kardiokrūvis ir baziniai pratimai.

Kardiokrūvis (ėjimas, bėgimas, mynimas, plaukimas ir pan.) yra puikus kalorijų deginimo būdas, tačiau viskas priklauso nuo treniruotės intensyvumo bei trukmės. Kardiotreniruotė turėtu trukti mažiausiai 20 minučių, o jos intensyvumas turėtų būti 60–70 proc. nuo maksimalaus širdies susitraukimo dažnio. Atliekant tik kardiotreniruotes, kūnas tampa liesas, tačiau nebūna tvirtas ir stangrus. Jei jūsų tikslas – mažesnė riebalinė masė ir didesnis raumenų tonusas, vertėtų atlikti jėgos treniruotes su svoriais.

Jėgos treniruotės, kuriose vyrauja baziniai pratimai, padės sudeginti daugiau kalorijų, sumažinti riebalų kiekį bei padidinti raumenų tonusą. Baziniai pratimai, kuriuos atliekant naudojamos kelios sąnarių ir raumenų grupės (pritūpimai, įtūpstai, štangos spaudimas, prisitraukimai, atsispaudimai ir pan.), stipriai suaktyvina medžiagų apykaitą, dėl to sudeginama daugiau kalorijų ne tik per treniruotę, bet ir po jos, tiesiog jums ilsintis. Taip pat atliekant bazinius pratimus yra stiprinamas ir pilvo presas, kadangi čia jis reikalingas kūno stabilumui išlaikyti.

Taigi nešvaistykite savo laiko, darydami šimtus atsilenkimų, ar pinigų, pirkdami korsetus. Visa tai nepadės atsikratyti pilvo. Kol nesumažinsite bendro kūno riebalų kiekio, kvadratėlių ant savo pilvo neišvysite“, – tikina trenerė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus