Kokias ligas išduoda rankų pakitimai

Mūsų rankos yra tiesiogiai susijusio su įvairiais organais, todėl kartkartėmis reikėtų jas apžiūrėti ir atkreipti dėmesį į atsiradusius pakitimus, kurių nesukėlė traumos. Mat rankos iš tikrųjų yra mūsų sveikatos veidrodis. Dauguma ligų ar svarbių medžiagų trūkumas gali paveikti pirštų, nagų formą, spalvą, struktūrą.Sąnarių uždegimasPatinę pirštų sąnariai gali būti nusidėvėjimo (artrozės) pasekmė arba byloti apie uždegimą (artritą). Jei patinimas minkštas ir neskausmingas, tai uždegimas lengvai išgydomas.

Širdis ir plaučiai

Padidėję, apskriti ir smarkiai į išorę išlenkti nagai gali signalizuoti apie širdies ligą, plaučių problemas arba medžiagų apykaitos sutrikimą mukoviscidozę (arba cistinę fibrozę).

Rankų spalvos pokyčiai

Jei ant rankų atsiranda raudonos ar violetinės dėmės, paprastai dėl to būna kalta autoimuninė liga, kuria dažniausiai serga moterys po 45 metų. Ši liga susijusi su moteriškais hormonais ir yra pagydoma.

Medžiagų trūkumo požymiai

Jei nagų plokštelės išsigaubusios, o nago galiukas rodo į viršų (vadinamieji šaukštelio formos nagai), reiškia, kad žmogui trūksta geležies. Nuo cinko trūkumo nagai suminkštėja ir kyla uždegimų. Dėl seleno trūkumo arba pertekliaus ir dėl vitamino A stokos nagai lūžinėja.

Virškinimo problemos

Iš vienos pusės sustorėjęs sąnarys tarp antrojo ir trečiojo didžiojo piršto narelio byloja apie virškinamojo trakto problemas. Smiliaus sustorėjimas atskleidžia plonosios žarnos susirgimus.

Nusilpusi imuninė sistema

Sustorėję viršutiniai pirštų nareliai byloja apie limfinės sistemos sutrikimus ir nusilpusią imuninę sistemą.

Skausmingi, šalti pirštai

Kai pirštų galiukai, palietę šaltą daiktą, pabąla ir ima skaudėti, priežastis gali būti vadinamasis Raynaudo sindromas arba baltų pirštų liga. Šia kraujagyslių liga dažniau serga moterys nei vyrai.

Astma ir šienligė

Sergančiųjų astma delnai būna smarkiai išraižyti linijų. Tankus delnų linijų tinklas gali byloti ir apie šienligę ir kai kurias alergijas.

Kepenų ligos

Smarkiai paraudę ar pageltę delnai įspėja, kad kepenys nebefunkcionuoja gerai.

Neurodermitas

Lengva neurodermito forma paprastai pasireiškia ant pirštų galiukų ir tarpupirščiuose. Ten susidaro sausos, šerpetotos vietos, smulkiai sutrūkinėja oda.

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus