Iš komos pabudęs smegenų chirurgas prabilo apie pomirtinį gyvenimą: tai, ką jis matė, – neįtikėtina

Niekas nežino, kas iš tiesų nutinka po mirties. Yra daugybė ir gražių, ir bauginančių teorijų, tačiau įrodymų trūksta. Juk miręs žmogus nieko nepapasakos, tiesa? Visgi kai kurie iš komos pabudę asmenys atsimena keistų dalykų, kuriuos laiko pomirtiniais potyriais.

Smegenų chirurgas Ebenas Alexanderis savo autobiografinėje knygoje papasakojo, ką matė ištiktas komos būsenos (tai truko savaitę) po 2008 metais nutikusių įvykių. Šiemet išleista knyga greitai sužavėjo pomirtiniu gyvenimu besidominčius interneto vartotojus, tad kūrinį imta nagrinėti viešai. Pats vyras tikina, kad po visko, ką matė būdamas komos būsenos, dabar kitaip žiūri į gyvenimą ir žino, kas laukia po jo.

Koma vyrą ištiko susirgus meningoencefalitu – smegenų infekcija. Ja sergantys žmonės turi vos 2 procentų tikimybę išgyventi. Po tragiškos savaitės medikai pranešė vyro šeimai, kad atėjo metas leisti jam tiesiog numirti. Dabar jau 63 metų Ebenas tada buvo prijungtas prie gyvybę palaikančių aparatų ir paniro į komą.

Jis tikina matęs artėjančią šviesą ir girdėjęs lengvą muziką. „Šviesa pasirodė it tunelis. Jaučiau, kaip juo keliauju ir patenku į gaivų ir žalią slėnį, pilną švytinčių krioklių, krentančių į skaidrius baseinus. Ten taip pat buvo ir baltų bei rožinių debesų, atrodančių tarsi zefyrai, minkštų. Už jų dangus atrodė juodai mėlynas. Slėnyje matėsi medžiai, laukai, gyvūnai ir žmonės. Ten buvo vandens, krentančio lietumi ir srūvančio upėmis. Rūkai kilo pulsuodami iš tų vandenų, kuriuose plaukiojo žibančios žuvys“, – rašė E. Alexanderis.

Žinoma, to, ką matė vyras, niekas negali patvirtinti. Kadaise pats apie smegenų vystimąsi dėstęs Harvardo universitete, E. Alexanderis po savo išgyvenimų ėmė tikėti, kad pomirtinis gyvenimas egzistuoja.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus