Korupcijos skandalas: “Samsung” vadovas apklausiamas antrą kartą

“Samsung” vadovas Li Džei Jongas (Lee Jae-yong) teisme apklausiamas antrą kartą kaip įtariamasis didžiausiame Pietų Korėjos korupciniame skandale, informuoja BBC.

Prokurorai turės nuspręsti, ar siekti arešto orderio išdavimo.

Verslininkas įsipainiojo į didžiausią per šalies istoriją korupcinį skandalą, susijusį su artima prezidentės Pak Kin Hė (Park Geun-hye) drauge Čoi Sun Sil (Choi Soon-sil). Pastaroji buvo sulaikyta dėl kaltinimų korupcija ir naudojimusi tarnybine padėtimi siekiant pasipelnyti, o prezidentei pradėta apkalta. Pasak pareigūnų, Čoi Sun Sil naudojosi savo įtaka, kad priverstų dideles Pietų Korėjos korporacijas aukoti milijonines sumas dviem su ja susijusiems fondams: “Mir” ir “K-Sports”.

Didžiausias iš šių “donorų” buvo koncernas “Samsung”. Tyrėjų nuomone, būtent Li Džei Jongas, nors ir nėra oficialiai įvardytas visos “Samsung” korporacijos vadovu, nurodė pervesti Čoi Sun Sil dideles lėšų sumas mainais į šalies vadovybės paramą.

“Aš dar kartą sakysiu tiesą”, – sakė Li Džei Jongas žurnalistams prieš apklausą.

“Samsung ” vadovas, kartu su kitais bendrovės aukšto rango pareigūnais, jau buvo apklaustas sausį, bet tada teismas priėjo išvadą, kad nėra pakankamo pagrindo suimti 48-erių metų Li Džei Jongą – “Samsung” koncerno de facto vadovą.

Vis dėlto pastarosiomis savaitėmis tyrėjai peržiūrėjo bylą ir, paaiškėjus naujiems bylos aspektams, nusprendė surengti dar vieną apklausą.

Tyrėjų tvirtinimu, “Samsung” skyrė 3,1 mln. JAV dolerių bendrovei, kurią valdo Čoi Sun Sil su savo dukra, mainais į politinę paramą bendrovės statybos padalinio “Samsung C&T” ir “Cheil Industries” susiliejimo sandoriui.

Anksčiau parlamente vykusiuose posėdžiuose “Samsung” pripažino skyręs 20,4 mlrd. vonų (17,46 mln. JAV dolerių) dviem nevyriausybiniams fondams, bet tvirtino, kad aukos buvo pervestos nesavanaudiškais tikslais.

Šiuo metu Li Džei Jongas eina “Samsung” Electronics” vicepirmininko pareigas. Tačiau koncerno vadovui Li Kun Hi (Lee Kun-hee) 2014 metų patyrus širdies smūgį, Li Džei Jongas laikomas viso “Samsung” koncerno de facto vadovu.

 

 

 

elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus