Kūno rengybos trenerė I. Burlinskaitė atskleidė 5 priežastis, dėl kurių nepavyksta sulieknėti

Aktyvų gyvenimo būdą pasirinkusi Indrė Burlinskaitė šiuo metu yra kūno rengybos trenerė ir konsultuoja moteris sporto bei mitybos klausimais. Žinoma mergina su naujienų portalo Alfa.lt skaitytojais nusprendė pasidalyti patarimais, ką reikia daryti, o ko vengti, siekiant išlaikyti puikias kūno formas ar jas patobulinti.

– Atėjo vasara. Ar pajutote merginų, norinčių padailinti kūno formas, antplūdį?

– Nepasakyčiau, kad klienčių daugiau negu prieš Naujus metus. Priešingai, atšilus orams, žmonės mieliau renkasi laisvalaikį gamtoje nei sporto salėje.

– Pas jus dažniausiai ateina antsvorio turinčios ar tiesiogfigūrą padailintinorinčios merginos?

– Moterys ateina su įvairiomis problemomis, tačiau taip, didžioji dalis turi antsvorio.

– Ar visada buvote tokios dailios figūros ir ar sunku puikias kūno formas išlaikyti visus metus?

– Visada yra kur tobulėti. O ir palaikyti jau turimas formas nėra taip paprasta. Išvaizda nėra vienintelis svarbus dalykas. Kad sugebėčiau kažkam pagelbėti, kažką motyvuoti, privalau ne tik gražiai atrodyti, bet ir nuolat būti energinga, darbšti, gerai nusiteikusi ir besišypsanti. O kad būčiau savimi patenkinta bei džiaugčiausi gera savijauta, yra reikalingas tiek geras maistas, tiek miegas ir sportas.

Paauglystėje mėgau madingai rengtis, tačiau nepamenu, kad daug dėmesio būčiau skyrusi savo figūrai. Valgiau viską ir buvau patenkinta tokia, kokia esu. Dabar mano mitybos įpročiai visai kitokie ir pats požiūris į maistą labai pasikeitęs: valgau mažomis porcijomis ir dažnai, atsisakiau kai kurių pagardų ir maisto produktų. Taip pat dažniau renkuosi namuose gamintą maistą.

– Ką manote apie merginas, kurios, atėjus šiltiems orams, suskumba lieknėti drastiškais būdais?

– Badauti tikrai nerekomenduoju. Svorį reikia mesti protingai. Mano klientės maitinasi bent 5 ar 6 kartus per dieną ir nejausdamos alkio sėkmingai atsikrato daugybės kilogramų.

– Kaip trenerė galbūt galėtumėte pasakyti, kokių klaidų merginos daro dažniausiai?

– Netaisyklinga mityba, blogi įpročiai, miego trūkumas, saiko neturėjimas, nejudrus gyvenimo būdas. Visa tai daro įtaką kūno masės augimui ir nereikalingų riebalų kaupimui. Pagrindinės man girdimos jaunų merginų klaidos yra badavimas, vėliau – maisto trūkumo išprovokuotas persivalgymas, vengimas gerti vandenį manant, jog nuo jo neva brinksta kūnas. Mano patarimas yra valgyti reguliariai, 5 ar 6 kartus per dieną, tarp valgymų daryti 2,5 val. pertraukas ir nepamiršti gerti vandens, mažiausiai 2 litrus per dieną.

– Kiek kilogramų ir per kiek laiko yra sveika numesti?

– Daug kas priklauso nuo esamo kūno svorio. Merginos, turinčios didelį antsvorį, jau per mėnesį gali atsikratyti ne vieno kilogramo, savęs nežalodamos.

– Ką daryti toms, kurios, atrodo, sportuoja, kontroliuoja mitybą, bet vis tiek negali pasiekti norimo rezultato?

– Vadinasi, jos kažką daro ne taip arba ne iki galo. Rekomenduoju pasikonsultuoti su specialistu.

– Ar įmanoma numesti svorio be trenerių priežiūros ir patarimų?

– 70 proc. figūros formuojame virtuvėje. Todėl nemėgstančioms sporto reikėtų daugiau pasidomėti apie sveiką mitybą ir blogus įpročius paversti gerais.

– Po kiek laiko pavalgius galima sportuoti?

– Priklauso nuo to, kaip sočiai pavalgei. Tačiau apytiksliai apie 1 valandą.

– Ko rekomenduotumėte atsisakyti iš maisto produktų norinčioms sulieknėti?

– Visų pirma, vengti cukraus ir sūrių produktų. Riboti alkoholinius gėrimus bei atsisakyti riebių padažų.

– Ar sveika per du mėnesius numesti 10 kg, jei nesi nutukęs, tiesiog nori dailesnių formų?

– Ne, manau, jog normalaus kūno sudėjimo moteriai numesti 10 kg per du mėnesius tikrai nėra sveika. Kita kalba, jeigu yra didelis antsvoris.

 

 

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus