Lietuviai įsitikinę, kad korupcija šalyje auga – su ja kovojama netinkamai

Pusė šalies gyventojų įsitikinę, kad per pastaruosius 5 metus korupcijos lygis šalyje augo, ir net 80 proc. gyventojų mano, kad su korupcija šalyje kovojama netinkamai, rodo rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ balandžio 26-gegužės 7 d. atlikta apklausa.

Nuomonę, kad politinės korupcijos lygis Lietuvoje per pastaruosius 5 metus padidėjo, išsakė beveik pusė (48 proc.) šalies gyventojų, kiek daugiau nei trečdalis (37 proc.) įsitikinę, kad situacija nesikeičia, o tik kas dešimtas (10 proc.) apklaustas gyventojas mano, kad politinės korupcijos lygis pastaruoju metu sumažėjo.

Politinės korupcijos lygio padidėjimą dažniau nurodė vyrai, jaunimas iki 30 metų ir vyresni nei 50 metų žmonės, mažesnių miestų ar kaimo gyventojai, turintys vidurinį, profesinį ar aukštesnįjį išsilavinimą, darbininkai, ūkininkai bei pensininkai.

Aštuoni iš dešimties (80 proc.) apklaustų šalies gyventojų mano, kad Lietuvoje su politine korupcija kovojama netinkamai. Taip manyti labiau linkę vyrai, mažesnių miestų gyventojai, vidurinio išsilavinimo, nepatenkinti demokratija šalyje (87 proc.) ir nepasitikintys Vyriausybe (86 proc.).

Vos dešimtadalis (13 proc.) apklaustųjų mano, kad su politine korupcija šalyje kovojama tinkamai. Taip dažniau nurodė moterys, didmiesčių gyventojai, aukštąjį išsilavinimą turintys respondentai, vadovai ir tie, kurie mano, kad Lietuvoje reikalai iš esmės krypsta į gerąją pusę.

Kovą su politine korupcija geriau už kitus vertina Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (19 proc. iš jų mano, kad kovojama tinkamai), LSDP (18 proc.) bei Liberalų sąjūdžio (17 proc.) rinkėjai. Dar 7 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus