“Lloyds Banking Group” pelnas 2016 m. – didžiausias per dešimt metų

Viena iš didžiausių pasaulyje bankininkystės grupių “Lloyds Banking Group” pranešė apie didžiausią metinį pelną per dešimtmetį – pasiekti tokių rezultatų bankui padėjo mažesni atidėjimai klientų kompensacijoms dėl nekorektiško Mokėjimo apsaugos draudimo (Payment protection insurance, PPI) poliso pardavimo.

Ikimokestinis “Lloyds” pelnas 2016 metais, palyginti su 2015-aisiais, išaugo 158 proc. – nuo 1,64 mlrd. iki 4,24 mlrd. svarų (5,25 mlrd. JAV dolerių), informuoja BBC.

Atidėjimai dėl PPI poliso pardavimo sumažėjo nuo 4 mlrd. iki 1 mlrd. svarų. Pernai “Lloyds” atidėjo 500 mln. svarų PPI pardavimams kompensuoti. Iki šiol skandalas dėl PPI bankui jau kainavo 17 mlrd. svarų.

“Lloyds”, kuris 97 proc. savo veiklos vykdo Jungtinėje Karalystėje, yra vienas iš didžiausių britų bankų, kuris labai pažeidžiamas bent kokiam nuosmukiui britų ekonomikoje. Bankas vis dėlto ir toliau neigia prognozes, esą ekonominiai sukrėtimai, sukelti praėjusių metų referendumo dėl “Brexit”, nusmukdys jo uždirbamą pelną.

“Mūsų rezultatai neatskiriamai susiję su šalies ekonomine situacija, kuri yra daug stabilesnė, nei iškart po referendumo prognozavo rinkos”, – teigiama banko pareiškime.

Bankas taip pat pranešė padidinęs savo akcininkams dividendus 13 proc.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus