Londone ketinama lauke rodyti „Oskaru“ nominuotą iraniečio juostą

Londono meras pareiškė, kad Britanijos sostinė atviroje erdvėje surengs nemokamą „Oskarui“ nominuoto iraniečių režisieriaus filmo demonstravimą, nes režisierius Asgharas Farhadi (Asgaras Farhadis) anksčiau yra pareiškęs nedalyvausiantis šių metų Kino ir mokslo akademijos apdovanojimuose dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) paskelbto draudimo į šalį atvykti musulmonams iš septynių šalių, tarp kurių yra ir Iranas.

Meras Sadiqas Khanas (Sadikas Chanas) antradienį sakė, kad A.Farhadi filmas „Komivojažierius“ (The Salesman) bus rodomas Trafalgaro aikštėje vasario 26 dieną; taip siekiama pademonstruoti, kad Londonas yra „tarptautinis kūrybiškumo centras ir įvairovės švyturys“.

„Komivojažierius“ yra nominuotas „Oskarui“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

D.Trumpui laikinai uždraudus septynių šalų piliečiams atvykti į JAV, pripažintas Irano režisierius sakė, kad nežinomybė dėl galimybės jam vykti į Jungtines Valstijas yra „visiškai nepriimtina“, ir kad jis nedalyvausiąs kitą mėnesį vyksiančioje ceremonijoje, net jeigu jam būtų pritaikyta kokia nors to draudimo išimtis. Minėto D.Trumpo įsako galiojimą kol kas yra sustabdęs JAV teismas.

Juostos „Komivojažierius“ demonstravimą Londone A.Farhadi vadina „vienybės prieš žmonių dalijimą ir atskyrimą simboliu“.

 

 

BNS

“Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.”

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus