Londono metropolitene uždrausta britų verslininkus į Prancūziją kvietusi reklama

Londono metropolitene buvo uždrausta reklama, kuria siekta po „Brexit“ pritraukti Didžiosios Britanijos sostinės verslininkų bendruomenę į Prancūziją, pirmadienį pranešė miesto transporto priežiūros institucija.

Reklamoje vaizduojamas išgalvotas laikraštis „The Normandy Times“, kurio pirmajame puslapyje pavaizduoti lėktuvas ir keltas, paliekantys Britaniją, o šalia jų išspausdintas tekstas ragina verslininkus „balsuoti kojomis ir palikti „post-Brexit“ baimes užnugaryje“.

Reklamoje taip pat yra tokių Prancūzijos regioną liaupsinančių antraščių, kaip „20 priežasčių persikelti“ į Normandiją arba „Ieškomas karštas verslininkas“.

Vis dėlto ši reklamos kampanija nepatiko Londono transportą prižiūrinčiai institucijai „Transport for London“ (TfL). Jos atstovas pirmadienį pareiškė, kad ta reklama „nevisiškai atitinka mūsų reklamos gaires“.

Pasak jo, ši Normandijos kampanija neatitinka TfL taisyklių, kuriomis draudžiamos žinutės, „susijusios su vieša kontroversija ar jautriais dalykais“.

Londono gyventojai per 2016-ųjų referendumą pasisakė už tai, kad Britanija pasiliktų Europos Sąjungoje, tačiau dauguma britų norėjo palikti Bendriją. Šiuo metu tarp Londono ir Briuselio tebevyksta derybos dėl „Brexit“.

Normandijos regiono vadovas Herve Morinas (Hervė Morenas) sakė, kad jį nustebino „už Londono metropoliteną atsakingos institucijos cenzūra, šalyje, kuri yra laikoma liberalia“.

„Mūsų kampanija buvo jau dukart atmesta, taigi šįkart pabandėme padaryti ją kitokią“, – sakė H. Morinas naujienų agentūrai AFP.

„Anglų ir britų verslams sakome, kad „Normandijoje jums yra vietos“, – pridūrė jis.

Trečiadienį ta reklama pasirodys britų laikraščiuose „The Times“ ir „The Guardian“ bei savaitraštyje „The Economist“.

Be kita ko, vėliau šį mėnesį tomis Normandijos reklamomis apklijuotas ekskursijų autobusas ims kursuoti Bristolio, Birmingamo, Kembridžo ir Mančesterio gatvėmis.

Britanija ES paliks 2019-ųjų kovo 29 dieną, o po to dar bus pereinamasis laikotarpis, dėl kurio Briuselis ir Londonas šiuo metu derasi.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus