Londono transporto reguliuotojas ketina griežtinti taksi darbo taisykles

Didžiosios Britanijos sostinės transporto reguliavimo institucija (TfL), pernai atsisakiusi atnaujinti „Uber“ veiklos Londone licenciją, planuoja sugriežtinti taksi tarnyboms taikomus reikalavimus.

TfL ketina nustatyti naujus reikalavimus dėl duomenų naudojimo, taksi vairuotojų rengimo ir keleivių saugumo, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.

„Dėl naujų technologijų atsirado problemų viso pasaulio transporto reguliavimo institucijoms“, – pareiškė TfL.

Institucija ketina parengti „reguliavimo nuostatas“ dėl naujų transporto įmonių, įskaitant „Uber“.

„Nuo tada, kai buvo priimti galiojantys įstatymai, rinka neatpažįstamai pasikeitė, – pareiškė institucijos atstovė Helen Chapman (Elen Čapman). – Pavėžėjimo segmento augimas ir kiti pokyčiai reiškia, kad reguliavimas turi būti pritaikomas prie ateinančio, o ne prie praėjusio dešimtmečio.“

Po kelių keleivių užpuolimo vairuotojais atvejų TfL pernai rugsėjį atsisakė pratęsti „Uber“ licenciją, reikalingą darbui Didžiosios Britanijos sostinėje. Licencijos galiojimas baigėsi 2017 metų rugsėjo 30 dieną, tačiau „Uber“ apskundė TfL sprendimą teisme ir įmonei buvo leista tęsti veiklą Didžiosios Britanijos sostinėje, kol nagrinėjamas jos skundas.

Londonas yra didžiausia „Uber“ rinka už JAV ribų. Įmonės duomenimis, apie 5 mln. žmonių jos paslaugomis Didžiosios Britanijos sostinėje naudojasi bent kartą per 90 dienų.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus