M. Le Pen kritika – NATO ir ES, pagyros – D. Trampui

Prancūzijos Nacionalinio fronto partijos lyderė Marin Le Pen (Marine Le Pen) stipriai sukritikavo daugiašalį valdymą ir pasisakė apie kultūrinės tapatybės ir nacionalinės nepriklausomybės svarbą. Politikė taip pat gyrė naujojo JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) administraciją ir ragino laikytis naujo požiūrio į Rusiją, Siriją ir Afrikos tautas, informuoja “Deutsche Welle”.

Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų kandidatė į prezidentus M. Le Pen taip kalbėjo sakydama pagrindinę kalbą užsienio politikos klausimais. Nacionalinio fronto lyderė kritikavo Europos Sąjungą (ES) ir NATO bei viešai pasmerkė Vakarų kišimąsi į tokių šalių kaip Irakas, Sirija, Libija, Rusija ir Turkija reikalus. Anot jos, Vakarų kišimasis padidino nestabilumą ir nepateisino žmonių norų.

“Nenoriu skatinti Prancūzijos ar Vakarų sistemos, nenoriu skatinti visuotinės sistemos. Priešingai, noriu skatinti pagarbą kultūroms ir žmonėms”, – konferencijų salėje prie Eliziejaus laukų auditorijai sakė M. Le Pen.

Politikė užsiminė, kad ji sieks naujo susitarimo su ES arba “Frexit” (Prancūzijos išstojimo iš ES). Tačiau M. Le Pen kalbėjo ir naujomis temomis, teigė sieksianti naujų santykių su Afrika, kurie būtų paremti “nuoširdumu, pagarba ir abipusiu bendradarbiavimu”.

 

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus