M. Le Pen planas: susigrąžins centrinio banko kontrolę ir pakeis eurą

Prancūzijos “Nacionalinio fronto” (NF) lyderė ir kandidatė į prezidentus Marin Le Pen (Marine Le Pen) “susigrąžins centrinio banko kontrolę” bei išves šalį iš euro zonos, kandidatės patarėją ekonomikos klausimais cituoja “Bloomberg”.

Siekdama pakartoti Donaldo Trampo (Donald Trump) sėkmę, M. Le Pen ir jos suburta komanda žada Prancūzijai sugrąžinti “piniginį suverenumą”, pareiškė jos patarėjas Bernardas Mono (Bernard Monot).

“Nemanau, kad tai bus katastrofa, nes Prancūzija yra didelė šalis ir žmonės greitai supras, kad mes esame dirbantys patriotai, kurie siekia atstatyti Prancūzijos suverenumą”, – mano B. Mono.

M. Le Pen kampaniją su nerimu stebi investuotojai, nes politikė žada drebinti Europos ekonomikos finansinius pamatus. Nepaisant to, kad M. Le Pen pirmauja pirmo turo rinkimų prognozėse, beveik nė viena apklausa jai nepranašauja pergalės antrajame rinkimų ture.

Radikalių dešiniųjų kandidatės ekonominės politikos platforma grįsta siekiu pakeisti eurą valiutų krepšeliu, panašiu į iki 1999 m. naudotą Ekiu (ECU). M. Le Pen taip pat žada susigrąžinti centrinio banko kontrolę bei finansuoti pašalpų mokėjimą, industriją bei skolų grąžinimą.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus