M. Le Pen pristatė savo prezidento rinkimų programą

Kraštutinių dešiniųjų kandidatė į Prancūzijos prezidento postą Marin Le Pen (Marine Le Pen) pradėjo savo rinkimų kampaniją. Partijos suvažiavime Lione šeštadienį buvo pristatyta Nacionalinio fronto (FN) lyderės rinkimų programa, praneša agentūra AFP.

Programoje, be kita ko, numatytas referendumas dėl Prancūzijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), drastiškas imigracijos ribojimas bei protekcionistinės priemonės šalies ekonomikai. Pati M. Le Pen suvažiavime kalbės sekmadienio popietę. Šiuo metu apklausos rodo, kad FN įkūrėjo Žano Mari Le Peno (Jean-Marie Le Pen) duktė laimės balandžio 23 dieną vyksiantį pirmąjį prezidento rinkimų ratą, surinkdama 25 proc. balsų.

Tačiau mažai tikėtina, kad jis švęs pergalę antrajame rate gegužės 7-ąją. Remiantis apklausomis, čia ji aiškia persvara pralaimėtų ir nepriklausomam kandidatui Emanueliui Makronui (Emmanuel Macron), ir konservatoriui Fransua Fijonui (Francois Fillon). Tiesa, pastarasis šiuo metu dėl fiktyvaus įdarbinimo skandalo sulaukia didžiulio spaudimo, o jo populiarumas krenta.

M. Le Pen savo rinkėjams žada įgyvendinti „144 pažadus, kad Prancūzijoje vėl būtų tvarka”. Programoje kalbama apie saugumo pajėgų stiprinimą, išstojimą iš bevizės Šengeno zonos ir Prancūzijos valiutos sugrąžinimą. Be to, Londono pavyzdžiui planuojamas referendumas dėl Prancūzijos narystės ES.

M. Le Pen abejoja ir Prancūzijos naryste NATO. Prancūzija negali būti įtraukiama į karus, kurie nėra jos, teigiama programoje. FN kartu nori daugiau lėšų skirti gynybai ir vėl įvesti privalomąją karinę tarnybą.

Dešinieji populistai, be to, atmeta tarptautines prekybos sutartis, kaip CETA ar TTIP. Jie reikalauja „protingo protekcionizmo” ir nori remti vietos ūkininkus ir žvejus. Pridėtinės vertės mokestis, anot FN, neturėtų būti didinamas, o pajamų mokestis turėtų būti mažinamas.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus