Mašinistų streikas paralyžiavo susisiekimą geležinkeliu Didžiojoje Britanijoje

Pirmadienį daugiau nei tūkstantis traukinių neišvažiavo iš geležinkelio depo planuotais maršrutais dėl 24 valandų streiko, apėmusio šiaurinę, šiaurės vakarų ir pietinę Anglijos dalį.

Protesto akciją, paralyžiavusią susisiekimą geležinkeliu didžiojoje Anglijos dalyje, surengė du tūkstančiai mašinistų ir budinčiųjų darbuotojų. Streikuoja trijų geležinkelio bendrovių – “Northern”, “Merseyrail” ir “Southern” – darbuotojai, transporto darbuotojų profsąjungos RMT nariai.

Pirmosios dvi bendrovės atšaukė pusę visų keleivių pervežimų, trečioji – apie 10 procentų.

Streikuotojai protestuoja prieš minėtų geležinkelio bendrovių administracijų planus palikti tik vieną darbuotoją – mašinistą, kuris būtų atsakingas ne tik už keleivių nugabenimą į pasirinktą kelionės punktą, bet ir už vagonų durų atidarymą ir uždarymą, o tai reiškia, kad mašinistas bus atsakingas už saugumą visų tų, kas įlipa į traukinį ir iš jo išlipa.

Pirmadienį pradėtas streikas tapo viena iš didžiausio masto analogiškų akcijų nuo praėjusio šimtmečio dešimtojo dešimtmečio vidurio, kai Didžiojoje Britanijoje buvo privatizuoti nacionaliniai geležinkeliai.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus