Mažiausiai 79 žmonių gyvybes nusinešusio gaisro Londono daugiabutyje Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei pripažino institucijų klaidas

Po mažiausiai 79 žmonių gyvybes nusinešusio gaisro Londono daugiabutyje Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei (Theresa May) pripažino institucijų klaidas. Reakcija į katastrofą buvo visiškai nepakankama, pareiškė ji trečiadienį parlamente. Ji paprašė atleisti už klaidas, praneša agentūra AFP.

„Valstybė vietiniu ir nacionaliniu lygiu nesusidorojo, kai reikėjo padėti žmonėms didžiausioje bėdoje, – kalbėjo T. Mei. – Kaip ministrė pirmininkė aš prašau už tai dovanoti“. Ypač „nepakankama“ buvo parama nukentėjusioms šeimoms, pabrėžė premjerė. Ji po pirmojo savo apsilankymo gaisravietėje Vakarų Londone praėjusį ketvirtadienį sulaukė kritikos, nes nesusitiko su katastrofą išgyvenusiais žmonėmis.

Vyriausybė paskelbė, kad likusiems gyviems žmonėms bus skirti 68 butai naujame name Kensingtone. Prioritetas esą yra kiek įmanoma greičiau suteikti žmonėms pastogę, kad jie galėtų pradėti naują gyvenimą.

Gaisras daugiabutyje kilo prieš savaitę naktį į trečiadienį ir fasadu sparčiai išplito. Žinybos spėja, kad tuo metu pastate buvo apie 600 žmonių. Daugelį jų liepsnos užklupo miegančius.

 

 

Eltos vertėja  Rasa Strimaitytė

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus