Meilutytės ir Jefimovos priešprieša: geriausi merginų sezono rezultatai

Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besiruošianti Julija Jefimova pademonstravo nuostabią sportinę formą. Los Andžele vykstančiame plaukimo turnyre rusė 100 m krūtine įveikė per 1.06,30 min. ir artimiausią varžovę aplenkė daugiau nei 4 sek. Antroji finišavusi JAV atstovė Fiona Doyle šį atstumą įveikė per 1.10, 23 min.

Geriausias šio sezono asmeninis J. Jefimovos pasiektas rezultatas – 1.05,70 min. Tačiau geriausią rezultatą šiame sezone kol kas yra pasiekusi ne rusė ir ne lietuvė, o Lilly King. Amerikietė 100 m krūtine yra nuplaukusi vos per 1.05,20.

Tuo metu geriausias Rūtos Meilutytės sezono rezultatas šioje rungtyje yra 1.50,82.

Olimpinė čempionė į baseino takelius grįžo po traumos patirtos važiuojant dviračiu. Pati sportininkė teigia, kad jokių traumos padarinių ji nebejaučia.

Verta paminėti ir tai, kad 100 m plaukimo krūtine pasaulio rekordas priklauso būtent lietuvaitei (1.04,35).

Pakartotinai dėl dopingo įkliuvusiai J. Jefimovai po ilgo laukimo visgi buvo leista dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Vis tik egzistuoja maža tikimybė, kad Rusijos atstovė Brazilijoje nestartuos.

Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) sprendimu panaikinti kaltinimus J. Jefimova itin nusivylė R. Meilutytė ir treneris Jonathanas Ruddas.

„Sveikinu, FINA, Jūs ką tik praradote tūkstančių sportininkų ir sirgalių pasitikėjimą“, – savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė 2012 metų Londono olimpinė čempionė.

„FINA yra labai gera, kai reikia garsiai kalbėti apie nulinę toleranciją ir dopingo pašalinimą iš sporto, bet turėdama galimybę pastovėti už šiuos įsitikinimus pradeda išsisukinėti. Taip nutiko ir vėl.

Kuo ilgiau ši byla buvo FINA rankose ir kuo ilgiau ji turėjo priimti sprendimą, aš vis labiau tikėjausi, kad būtent taip ir nutiks, nes taip jau yra buvę ir anksčiau. Tačiau iš dalies džiaugiuosi, nes noriu, kad Jefimova būtų nugalėta baseine“, – sakė J. Ruddas.

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 5-21 d.

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus