A. Merkel liudijo JAV šnipinėjimo byloje

Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) ketvirtadienį liudijo parlamento komitetui tiriančiam įtariamą JAV šnipinėjimo veiklą Vokietijoje ir šios šalies žvalgybos veiksmus, rašo “The New York Times”.

Vokietijos parlamentas aiškinasi įtarimus apie tai, kad JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) klausėsi Vokietijos pareigūnų pokalbių. Taip pat tiriami NSA ryšiai su Vokietijos saugumo tarnybomis. Tyrimas pradėtas praėjus metams po to, kai 2013 m. buvęs NSA darbuotojas Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) atskleidė plataus masto JAV sekimo programą.

Vėliau 2013 m. pranešta, kad JAV žvalgyba klausėsi Vokietijos vyriausybės narių, įskaitant ir šalies kanclerės, telefono pokalbių. Tai kuriam laikui apkartino Berlyno santykius su tuometine JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) administracija.

A. Merkel tada teigė, kad “draugų šnipinėjimas yra nepriimtinas”, tačiau vėliau nustatyta, kad Vokietijos Federalinė žvalgybos tarnyba (BND) galėjo padėti JAV šnipinėti Europos įmones ir pareigūnus.

Ketvirtadienį liudydama Vokietijos parlamento komitetui A. Merkel sakė, kad pirmą kartą apie minėtą BND veiklą sužinojo 2015 m. kovą. Ji pakartojo savo teiginį, kad nepriimtina šnipinėti draugus.

Paklausta, kaip sureagavo į E. Snoudeno atskleistą JAV vykdomą plataus masto sekimą, Vokietijos kanclerė teigė “turinti pakankamai patirties, kad suprastų šio reikalo reikšmę”. Kanclerė pažymėjo, kad itin svarbu rasti tinkamą ribą tarp laisvės ir saugumo.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus