A. Merkel ragina bendradarbiauti su Rusija kovoje su islamistiniu terorizmu

Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį teigė, kad nors Europos ir Rusijos santykiai tebekelia iššūkių, yra svarbu bendradarbiauti su Rusija kovojant su islamistiniu terorizmu, praneša naujienų agentūra „Reuters”.

„Bendra kova su islamistiniu terorizmu yra viena tų sričių, kur mūsų interesai sutampa ir kur galime bendradarbiauti”, – susirinkusiesiems Miuncheno saugumo konferencijoje sakė ji. Jų gretose buvo ir JAV viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence).

A. Merkel, kritiškai vertinusi prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) įsakymu JAV taikytą draudimą į šalį atvykti septynių daugiausiai musulmoniškų šalių piliečiams, pabrėžė, kad islamas pats savaime nėra terorizmo šaltinis. Ji teigė, kad į kovą su islamistiniu terorizmu yra itin svarbu įtraukti musulmonų bendruomenes.

Vokietijos kanclerė taip pat pridūrė, kad vis stiprėjant JAV lyderių spaudimui didinti karines išlaidas, Vokietija imsis visų įmanomų priemonių, kad NATO numatytą tikslą gynybai skirti 2 proc. BVP pasiektų iki 2024 metų.

 

 

Eltos vertėja  Viktorija Semėnaitė

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus