A. Merkel: Vokietija ieškos bendros pozicijos su D. Trampu

Vokietija, jei bus įmanoma, ieškos bendros pozicijos su JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) administracija, nepaisant skirtingos nuomonės dėl D. Trampo draudimo į Jungtines Valstijas atvykti musulmonams iš septynių šalių, pirmadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, informuoja naujienų agentūra AP.

“Mes bandysime surasti bendrą poziciją, jei tik bus įmanoma”, – reporteriams Miunchene teigė A. Merkel. Kanclerė pabrėžė NATO svarbą ir pripažino, kad Vokietija turi daugiau daryti gynybos srityje.

“Žiūrėsime, kur galime bendradarbiauti, ir kuriose srityse mūsų nuomonė skiriasi. Tačiau Vokietijos interesu išlieka stiprinti bendrą poziciją, jei įmanoma, nuo bendradarbiavimo žvalgybos tarnybose iki gynybos klausimų ir, žinoma, turint omenyje faktą, kad Jungtinės Valstijos yra didžiausia Vokietijos prekybos partnerė”, – sakė kanclerė.

Vokietijai priklauso didžiausia Europoje ekonomika, o nuo 2015 metų JAV buvo didžiausia Vokietijos prekybos partnerė. Tačiau Vokietijos eksportas ženkliai viršija Amerikos importą.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus