Mirė Virgilijus Noreika

Eidamas 83 metus šeštadienio rytą mirė operos solistas Virgilijus Noreika.

Dainininkas gimė 1935 m. Šiauliuose. Jis yra dainavęs daugelyje pasaulio teatrų scenose: Maskvos didžiajame teatre, Berlyno valstybės operoje, Paryžiaus „Grand Operoje“, Buenos Airių „Teatro Colon“, Stokholmo, Sofijos, Belgrado, Budapešto, Bukarešto, Varšuvos, Prahos, Bratislavos, Kijevo, Minsko, Talino, Rygos, Čikagos lietuvių operoje ir kitose scenose. Dainininkas sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų.

Virgilijui Noreikai buvo suteiktas Gedimino IV laipsnio ordinas, Švedijos „Karališkojo Poliarinės žvaigždės” I laipsnio ordinas, Lietuvos operos bičiulių draugijos „Kipro” apdovanojimas, Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko” apdovanojimas. 2007 metais V. Noreika apdovanotas Nacionaline Kultūros pažangos premija, o 2010 jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

V. Noreika bus palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Užuojautą pareiškė šalies Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą mirus įžymiam operos solistui.

Šalies vadovės teigimu, su mumis visada išliks nepakartojamas V. Noreikos tenoras, skambėjęs ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje – atstovavęs geriausioms operos ir kamerinio vokalo tradicijoms bei aukščiausiai jo kultūrai. Talentas, kuris brangino kiekvieną klausytoją ir sugebėdavo pasiekti kiekvieną širdį.

Anot Prezidentės, esame dėkingi V. Noreikai už sukurtą vokalo mokyklą ir daugiau nei keturis dešimtmečius, atiduotus pedagogo darbui, už išugdytą plejadą puikių dainininkų, kurie, kaip ir jų mokytojas, garsina Lietuvą.

V. Noreikos nuopelnai valstybei įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Dėl skaudžios netekties valstybės vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą V. Noreikos šeimai, artimiesiems, draugams, kolegoms ir visai Lietuvos kultūros bendruomenei.

Lietuvos muzikų draugija savo „Facebook“ paskyroje išreiškė užuojautą V. Noreikos artimiesiems:

„Skaudi netektis: šiandien ryte mirė VIRGILIJUS NOREIKA. Nuoširdi užuojauta žmonai Loretai, šeimai, visiems artimiesiems. Ir mums visiems – vienas po kito išeina AMŽIAUS KORIFĖJAI… Lai išlieka jie kuo ilgiau mūsų atmintyje, kad jų meną skleistume ir turėtume į ką lygiuotis… Ačiū, kad buvote, ačiū, kad mokėte iš širdies į širdį pamiltį OPERĄ.“

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą operos solisto Virgilijaus Noreikos artimiesiems. Netekties valandą parlamento vadovas linki stiprybės.

„Virgilijus Noreika – neabejotinai didelio talento klasikinės kultūros etalonas Lietuvoje. Per beveik šešis savo karjeros dešimtmečius jis paliko neužmirštamą paveldą Lietuviškai kultūrai. Reiškiu nuoširdžią užuojautą V. Noreikos artimiesiems ir visiems, kuriuos užbūrė jo balsas ir charizma“, – rašoma jo „Facebook“ paskyroje.

V. Prudnikovas: visas V. Noreikos talentas ir buvimas buvo skirtas menui ir Lietuvai

Buvę Virgilijaus Noreikos bendražygiai šeštadienį mirusį operos solistą prisimena kaip neeilinę asmenybę, šalies kultūriniame gyvenime palikusį ryškų antspaudą.

„Ši asmenybė yra neeilinė, labai turtingas visomis prasmėmis žmogus, labai talentingas žmogus, atsidavęs savo profesijai, menui, kultūrai, Lietuvai. Tas žmogus tikrai gyveno labai turtingą, labai reikšmingą gyvenimą ir visas jo talentas, jo buvimas, egzistencija atiduota tarnavimui menui, Lietuvai ir žmonėms“, – BNS teigė operos solistas, V. Noreikos scenos partneris Vladimiras Prudnikovas.

„Tai yra tikria mums visiems didelė netektis“, – pridūrė jis.

Operos dainininkas Seimo narys Vytautas Juozapaitis sako, kad V. Noreika yra Lietuvos meno ir kultūros gyvenimo simbolis.

„Lietuvoje turbūt vargiai surasi žmogų, kuris nežinotų to vardo. Tai yra Lietuvos aukštojo meno ir kultūros gyvenimo simbolis, kuriams pasitraukus bus labai liūdna. Tai yra asmenybė, kurios labai trūks mūsų gyvenime“, – BNS sakė V. Juozapaitis.

Anot jo, V. Noreika taip pat paliko ryškų pėdsaką kaip pedagogas, išugdęs ne vieną dešimtį puikių solistų.

„Tas žmogus mūsų kultūros operinio meno istorijoje paliko labai ryškų antspaudą. Tai visai Lietuvai liūdna diena ir gaila, kai tokie šviesūs ir reikalingi žmonės pasitraukia“, – kalbėjo V. Juozapaitis.

Skaudi netektis: šiandien ryte mirė VIRGILIJUS NOREIKA. Nuoširdi užuojauta žmonai Loretai, šeimai, visiems artimiesiems….

Posted by LIETUVOS MUZIKŲ SĄJUNGA on Freitag, 2. März 2018

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus