Mitai paneigti: britų mokslininkas lietuviams papasakojo visą tiesą apie medų

 Lietuvoje viešėjęs profesorius, mokslininkas onkologas Robertas Thomas (Robert Thomas) iš Didžiosios Britanijos paskaitoje Nacionaliniame vėžio institute pasakojo, kokie maisto produktai žmonėms valgyti naudinga ir mažina tikimybę susirgti vėžiu, kurie – nenaudingi, o kurie – pernelyg išliaupsinti.

Thomas kalbėjo ir apie medų – nors daugelio šis produktas liaupsinamas kaip itin sveikas, profesorius patarė būti atsargiems.

“Problema su medumi yra ta, kad jame yra apie 80 proc. fruktozės – tad cukrų čia labai labai daug. Tačiau medus taip pat turi labai daug naudingų organizmui medžiagų, pavyzdžiui, polifenolių. Tad kalbant apie medų, nėra tik juoda ar balta – čia yra ir gerų, ir blogų dalykų.

Tad mes sakome, kad medaus negalite valgyti ant tuščio skrandžio ryte – nes jis cukraus lygį kraujyje pakelia per greitai. Medų gerai valgyti po valgio, kai skrandyje jau yra maisto ir medus valgomas kaip desertas. Tad aš nesakau, kad medus yra nesveika. Jis yra sveika, tačiau ne ant tuščio skrandžio“, – pasakojo profesorius.

Thomas sako, kad, nors tarptautinėje žiniasklaidoje rašomos istorijos, kaip žmonės pagerina sveikatą, iš ryto gerdami šiltą vandenį, citriną ir medų, tačiau pašnekovas sako, kad jis to nerekomenduotų.

Apie profesorių

Profesorius R. Thomas dirba onkologu konsultantu Kembridžo universitetinės Bedfordo ligoninės Primrose onkologijos skyriuje ir su Kembridžo universitetu glaudžiai bendradarbiaujančioje Adenbruko ligoninėje. Jo specializacija – krūties, odos, žarnyno ir prostatos vėžio gydymas. R. Thomas taip pat yra Koventrio universiteto taikomųjų biologijos ir fizinių pratimų mokslų profesorius, Kembridžo universiteto vyresnysis klinikinis dėstytojas ir Bedfordširo universiteto kviestinis profesorius, Karališkųjų gydytojų koledžų narys, Karališkojo radiologų koledžo tikrasis narys.

Profesorius R. Thomas yra knygos „Kaip gyventi susirgus vėžiu. Faktai” (Lifestyle after Cancer: The Facts) autorius, internetinės gyvenimo būdo ir onkologinių susirgimų svetainės Cancernet.co.uk ir svetainės apie sveiką gyvenseną keep-healthy.com konsultantas medicinos klausimais.

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus