N. Stardžen: antrasis referendumas dėl Škotijos nepriklausomybės galėtų įvykti 2018 metų rudenį

2018-ųjų ruduo būtų “racionali” data surengti antrąjį referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės nuo Jungtinės Karalystės, interviu Didžiosios Britanijos transliuotojui sakė Škotijos pirmoji ministrė Nikola Stardžen (Nicola Sturgeon).

Tačiau N. Stardžen tikino, kad dėl balsavimo kol kas galutinai neapsispręsta, ir teigė šį klausimą spręsianti tokiu tempu, kokį mano esant tinkamą savo šaliai.

N. Stardžen Škotijos pirmąja ministre tapo po nesėkmingo 2014 metais įvykusio pirmojo Škotijos nepriklausomybės referendumo. Pernai metų birželį Didžiosios Britanijos gyventojams nusprendus išstoti iš Europos Sąjungos (ES), ji ne kartą tvirtino, kad jei Škotija bus priversta laikytis “kietojo “Brexit” scenarijaus, nebeleisiančio jai naudotis ES bendrosios rinkos ir laisvo darbo jėgos judėjimo teikiamais privalumais, ji sieksianti škotams suteikti dar vieną galimybę spręsti dėl atsiskyrimo nuo JK.

Praėjusį mėnesį Škotijos vyriausybės vadovė įspėjo, kad visiškas Didžiosios Britanijos vyriausybės nelankstumas dėl “Brexit” gali baigtis antruoju Škotijos nepriklausomybės referendumu.

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus