Netikėtai mirė Rusijos ambasadorius JT V. Čiurkinas

Niujorke pirmadienį mirė ilgametis Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT) Vitalijus Čiurkinas. Tai paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija, kuria remiasi užsienio agentūros.

Diplomatas netikėtai mirė likus dienai iki 65-ojo gimtadienio. Ministerija kol kas nepateikia duomenų apie V. Čiurkino mirties aplinkybes. Ji pareiškė užuojautą ambasadoriaus šeimai.

Jungtinės Tautos „šokiruotos” dėl staigios V. Čiurkino mirties, agentūra TASS cituoja JT generalinio sekretoriaus Antonijaus Gutereso (Antonio Guterres) atstovą.

V. Čiurkinas nuo 2006 metų buvo Rusijos atstovas JT ir JT Saugumo Taryboje, kur šalis turi nuolatinę vietą. Jis į diplomatinę tarnybą atsinešė ilgametę patirtį.

V. Čiurkinas, be kita ko, yra dirbęs Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, buvo pasiuntinys buvusioje Jugoslavijoje, ambasadorius Belgijoje ir Rusijos ir NATO bendradarbiavimo taryboje, taip pat ambasadorius Kanadoje.

Diplomatas neretai įsiveldavo į debatus su Vakarų šalių ambasadoriais JT, pastarąjį kartą – su tuometine JAV ambasadore Samanta Pauer (Samantha Power). Ši, be kita ko, kaltino Rusiją dėl „visiško žmogiškumo žlugimo” Alepe. S. Pauer emocingai klausė: „Ar jums visiškai ne gėda? Ar jūs nesugebate jausti? Ar jūsų nejaudina vaiko egzekucija? Ar yra kas nors, dėl ko jūs nemeluotumėt?”

V. Čiurkinas tada pašaipiai atrėžė, kad S. Pauer elgiasi kaip Motina Teresė. Ji esą turėtų išsiaiškinti, kokiai šaliai ji atstovauja ir dar kartą pagalvoti, ar tikrai turi moralinį pranašumą taip kalbėti.

 

Eltos vertėja  Rasa Strimaitytė

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus