Nigerijoje per mirtininkų sprogdintojų atakas žuvo 19 žmonių

Trijų mirtininkų sprogdintojų ataka viename žuvų turguje šiaurės rytų Nigerijoje pražudė 19 žmonių, šeštadienį pranešė vienos sukarintos grupės vadovai.

Dėl šio išpuolio kaltinama islamistų grupuotė „Boko Haram“.

Ši triguba ataka buvo įvykdyta penktadienį, praėjus savaitei po to, kai šimtai įtariamų „Boko Haram“ narių stojo prieš civilinius teismus vienoje karinėje bazėje.

Vienas kovotojas, 2014 metais dalyvavęs pagrobiant daugiau kaip 200 mergaičių mokyklos moksleivių Borno valstijos mieste Čiboke, buvo nuteistas kalėti 15 metų.

Sprogimai Kondugoje, esančioje už 35 km į pietryčius nuo Borno valstijos sostinės Maidugūrio, nugriaudėjo penktadienį apie 20 val. 30 min. vietos (21 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Babakura Kolo (Babakūra Kolas) ir Musa Ari (Musa Aris), priklausantys Nigerijos kariuomenei kovoti su islamistais padedančioms Jungtinei civilių pajėgų operatyvinei grupei, sakė, kad visi sprogdintojai buvo vyrai.

„Yra 19 žuvusiųjų ir apie 70 sužeistų… Du sprogdintojai surengė išpuolį Tašan Kifio žuvų turguje. Po keturių minučių netoliese driokstelėjo dar vienas sprogimas“, – teigė B. Kolo.

„Tarp aukų yra 18 civilių ir vienas karys. Tašan Kifis yra neoficialus turgus, kur gyventojai gali užkąsti, įsigyti žuvies ir pabendrauti“, – pridūrė jis.

M. Ari teigimu, 22 iš 70 sužeistųjų būklė yra kritinė.

„Nekyla klausimų dėl to, kas tai padarė – „Boko Haram“ į Kondugą taikėsi jau keletą kartų“, – aiškino jis.

Jau beveik devynerius metus smurto krečiamos Borno valstijos kariuomenė ir policija komentarų apie šį išpuolį kol kas nepateikė.

Nuo 2009 metų šiame regione žuvo jau mažiausiai 20 tūkst. žmonių; dar per 2,6 mln. gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

Nigerijos kariuomenė ir vyriausybė tvirtina, kad „Boko Haram“ jau smarkiai susilpninta, bet mirtininkų išpuoliai ir kovotojų atakos tęsiasi, o civiliams sunkiai pasiekiamose kaimo vietovėse ir atokiuose miestuose tebegresia pavojus.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus