Paaiškėjo, kur Lietuvoje yra fėjų slėnis

Kur Lietuvoje yra paslaptingas fėjų slėnis, kuriame telpa keli šimtai fėjų ir kitų mistinių būtybių? Atsakymas – Garliavoje! Tik šis slėnis kiek kitoks: jis pats mažiausias iš visų Lietuvos slėnių ir kitų lanktytinų objektų… Šį sekmadienį, laidoje „Pasaulis pagal moteris“, bus galima sužinoti, kas įkūrė Fėjų slėnį, kaip gimsta jo gyventojai, ir kas įpučia jiems gyvybę.

Laimės piliulė

„Atradau tikrą laimės piliulę“, – pasakoja Edita Lei, lėlių slėnio įkūrėja ir puoselėtoja. Garliavoje (Kauno r.) įsikūrusiame „Fėjų slėnyje“ menininkė kuria ištisą mikro pasaulį: vos sprindžio dydžio, tačiau it gyvos pasakų būtybės atrodantys personažai – fėjos, drakonai, įvairūs gyvūnai ir naminukai čia gyvena itin tikroviškai atrodančiuose nameliuose ar kituose keistuose būstuose, kurie jungiasi į kvartalus, o kvartalai – į visą mistinį fėjų miestelį.

Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kritinai Rimienei paklausus, kas gi palaiko šio pasaulio gyvenimą, Edita Lei nedvejoja. „Variklis yra laimė kurti grožį ir tuo dalintis. Man gera kurti lėles, jų pasaulį, viską sujungti į istorijas, kurios vėliau tampa ir pasakomis. Iš pradžių kūriau tik lėles, tačiau netrukus supratau, kad į jas įdedu tiek daug, kad nebesinori jų taip lengvai paleisti: norisi tęstinumo. Taip gimė fėjų pasaulis“.

Viskas prasidėjo nuo eksperimento su modilinu

Edita Lei, nors ir baigusi meno srities studijas, niekada negalvojo, kad taps lėlininke. „Iš tikrųjų, vaikystėje labai mėgau žaisti lėlėmis ir žaidžiau ilgai – iki pat kol berniukai ėmė su dviračiais svečiuose lankytis. Tačiau vėliau viskas šiek tiek pasimiršo. Lėlių burtus prisiminiau gana atsitiktinai: dukra buvo mokykloje, radau stalčiuje jos modilino ir pabandžiau. Man iš karto taip patiko lipdyti! Grįžusi dukra ir vyras rado mane iki alkūnių murzinom rankom, bet su pirmuoju rezultatu: dideliu ant stalo tupinčiu naminuku“, – prisimena moteris.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus