Pamirškite brangius vaistus: ar žinote, kuo sveikatai naudinga lipni juosta, degtinė ar actas?

Senamadiškos natūralios priemonės nuo peršalimo, apie kurias dažnai užsimena tėvai ar vyresni žmonės, visgi nėra iš piršto laužtos. Pajutę peršalimo simptomus, vieni geria karštus gėrimus iš vaistinėje įsigytų miltelių, o kiti valgo vištienos sriubą. Nustebsite sužinoję, kiek iš tiesų veiksmingų triukų kovai su peršalimu ir kitomis ligomis galite griebtis, naudodami tai, ką turite namuose.Vandens gargaliavimas gerklėje padeda nuo kvėpavimo takų infekcijų

Jeigu jaučiate pirmuosius peršalimo simptomus, pabandykite skalauti gerklę vandeniu gargaliuodami. Atlikus bandymą su 400 sveikų savanorių buvo nustatyta, kad tie, kurie skalavo gerklę vandeniu, nesusirgo ir neužsikrėtė jokiomis kvėpavimo takų infekcijomis, kurios dažniausiai pasireiškia peršalus ar susirgus gripu.

Actas ir alkoholis padeda užsikimšus ausims

Jeigu nesiskundžiate sprogusiais ausų būgneliais, tačiau peršalimo metu jums užgula ausis, yra vienas būdas, padėsiantis su tuo lengvai susitvarkyti. Acto ir spirito mišinys stabdo bakterijų ir grybelių augimą, kas būtent ir sukelia ausų užgulimą. Tereikia šio mišinio (1 a. š. degtinės ir tiek pat acto) įlašinti į ausis, leisti jam nutekėti, o po kurio laiko išvalyti ausį.

Imbieras padės nuo pykinimo

Jeigu jus pykina kelionių metu, pabandykite su savimi nešiotis gabalėlį imbiero ar imbierinių saldainių. Imbieras padeda nuo jūros ligos, chemoterapijos sukeliamo pykinimo, rytinio pykinimo ir kt. Medicinos mokslų daktaras Stephenas Hanaueris atskleidė, kad imbieras taip pat mažina dujų kaupimąsi ir gerina virškinimą.

Medus išgydys kosulį

Nekenčiantiems sirupo nuo kosulio medus – puiki alternatyva. 2012 metais atliktas tyrimas su 300 savaitę sergančių vaikų įrodė, kad medus mažina kosulį ir gerina miegą. Tiesiog reikėtų apie 10 gramų medaus sučiulpti prieš miegą.

Obuoliai ir morkos balina dantis

Morkose ir obuoliuose yra daug vitaminų. Negana to, jie nušveičia dantis, pašalina nuo jų dėmes. Šiuose produktuose esančios rūgštys balina emalį. Posakis „vienas obuolys per dieną padeda atsikratyti gydytojų“ visgi yra teisingas.

Lipni juosta – nuo karpų

Karpas sukelia žmogaus papilomos virusas, kuris yra perduodamas per fizinį kontaktą. 2002 metais atlikti tyrimai parodė, kad užklijavus lipnios juostos gabalėlį ant karpos ji išnyksta daug greičiau, nei ją šaldant. Tai turėtų būti stipri, drėgmei atspari lipni juosta. Ant švarios odos užklijuokite lipnios juostos gabalėlį, didesnį už karpą, ir keiskite jį kas porą dienų, kol karpa išnyks.

Vištienos sriuba padeda peršalus

Jūsų mama buvo teisi. Tiksliai nežinoma, kodėl vištienos sriuba arba sultinys palengvina peršalimo simptomus, bet tyrimai rodo, kad sriubos galia iš tiesų veikia. Vieni mokslininkai tikina, kad vištienos sriuba nuramina organizmą ir slopina uždegimus, kurie sukelia peršalimą.

Degtinė padės atsikratyti nemalonaus kojų kvapo

Kam reikalingi brangūs tepalai ir dezodorantai, kai degtinė gali suteikti tokį patį efektą? Sudrėkinkite rankšluostėlį degtine ir įtrinkite kojas. Degtinėje esantis alkoholis yra natūralus antiseptikas ir padeda išskirti drėgmę. Kartu su drėgme pasišalina ir bakterijos bei grybelis.

Ledas išgelbės nuo galvos skausmo

Ledas gali palengvinti net migrenos sukeliamus skausmus. 2013 metais su 50 migrena sergančių žmonių atlikti tyrimai parodė, kad 30 minučių laikant ledą ant kaklo, galvos skausmas smarkiai sumažėja.

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus