Paryžiuje karys pašovė mačete ginkluotą užpuoliką

Per galimai islamistinį incidentą prie garsiojo Luvro muziejaus Paryžiuje penktadienį karys paleido šūvius į mačete ginkluotą užpuoliką. Šis netoli įėjimo į muziejų puolė saugumo pajėgas ir šaukė „Allahu Akbar” (Dievas yra didis), sakė policijos prefektas Mišelis Kado (Michel Cadot). Ministras pirmininkas Bernaras Kazanevas (Bernard Cazeneuve) kalbėjo apie greičiausiai „teroristinio pobūdžio ataką”. Vienas karys sužeistas nesunkiai, užpuolikas patyrė sunkius sužalojimus, praneša agentūra AFP.

Incidentas įvyko apie 10.00 val. Užpuolikas pribėgo prie policininkų ir keturių patruliuojančių kareivių, pasakojo M. Kado. Vienas karių penkis kartus šovė į užpuoliką ir jį sunkiai sužeidė, be kita ko, į pilvą. Vienas karys nesunkiai sužeistas į galvą.

Vyras buvo ginkluotas mažiausiai viena mačete. Jis su savimi turėjo dvi kuprines. Jose sprogmenų nerasta.

Užpuoliko šūksniai leidžia daryti išvadą, kad mėginta įvykdyti teroristinį išpuolį, sakė M. Kado. Anot premjero B. Kazanevo, tai greičiausiai buvo „mėginimas surengti teroristinio pobūdžio ataką”. Tačiau pateikiant vertinimus esą reikia būti atsargiems. Tyrimą pradėjo Paryžiaus kvos su teroru prokuratūra.

Dėl išpuolių pavojaus Prancūzijos sostinėje daugelyje vietų, be kita ko, prie gausiai turistų lankomų objektų, kaip Luvras, patruliuoja kariai. Nuo 2015 metų lapkričio 13-osios išpuolių Prancūzijoje, be to, galioja nepaprastoji padėtis.

Luvro muziejų kasmet aplanko milijonai žmonių iš viso pasaulio. Jis po incidento buvo uždarytas.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus