Pasaulį šokiravo paskutinės iš bado mirštančio lokio akimirkos: verkė net tai įamžinę vyrai

Nors daugybė žmonių vis dar to nesupranta, klimato atšilimas paveikė visą planetą. Tai atsliepia ir laukinėje gamtoje gyvenantiems gyvūnams. Fotografas Paulas Nicklenas kartu su komanda Bafinų salose, Kanadoje užfiksavo kraują stingdantį reginį. Prieš jų akis išdygo iš alkio mirštantis poliarinis lokys.

Fotografas užfiksuotą reginį paviešino socialiniame tinkle ir sulaukė daugybės internautų reakcijų. Apie jo įamžintą šiurpų vaizdą paskelbė ir Nationalgeographic.com.

„Mes stovėjome ten, filmavome ir verkėme. Ašaros tiesiog bėgo skruostais“, – apie skaudų vaizdą prakalbo fotografas.

Paulo įamžintas lokys buvo labai silpnas. Jis nebegalėjo pastovėti ant visų keturių letenų, todėl galines paprasčiausiai tempė, kol iš visų jėgų bandė eiti prie artimiausios šiukšlinės ieškoti maisto likučių. Lokio stuburo kaulai buvo tokie ryškūs, kad atrodė, jog kailis tiesiog kybo. Supratęs, kad šiukšlių dėžėje nieko valgomo nėra, bejėgis gyvūnas prigulė ant žemės

Šis vaizdas šokiravo milijonus interneto vartotojų. Daugelis ėmė klausinėti, kodėl vyras nieko nedarė, nedavė alkanam gyvūnui maisto.

„Žinoma, kad galvojau apie tai. Tačiau nevaikštau su raminamųjų šautuvu ar 400 svarų ruonio mėsos, – Nationalgeographic.com ir internautams atsakė fotografas. Taip pat jis pridūrė, kad Kanadoje draudžiama šerti laisvėje gyvenančius poliarinius lokius. – Kai mokslininkai sako, kad lokiai greitai išnyks, noriu, jog žmonės suvoktų, kaip iš tiesų tai atrodo. Lokiai numirs iš bado. Štai, kaip atrodo badaujantis lokys.“

Fotografas Paulas tikisi, kad žmonės sutelks dėmesį į gamtos gelbėjimą ir į tai, kad klimato atšilimas gali turėti mirtį sėjančių pasekmių. Poliariniai lokiai gyvena tik Arkties regionuose, todėl patys pirmieji pajunta globalinio atšilimo sukeliamus pokyčius. Šie gyvūnai minta ant ledo besiilsinčiais ruoniais, tačiau nėra ledo – nėra ir ruonių. Vasarą poliariniai lokiai dažniausiai neėda, laukdami, kol šaltuoju sezonu galės pasisotinti, tik šįkart, regis, jų laukia bado ir kančių pilna žiema.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus