Pasiekti „Eurovizijos“ finalą Lietuvos grupei „Fusedmarc“ pritrūko sėkmės

Lietuvos atstovams „Eurovizijoje“ nepasisekė – grupė „Fusedmarc“ – dainininkė Viktorija Ivanovskaja ir muzikantas Denisas Zujevas nepateko į konkurso finalą.

Ketvirtadienio vakarą Kijeve, Tarptautiniame parodų centre, skambėjo antrasis „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalis, kuriame pasirodė ir Lietuvos atstovai.

Iš viso antrajame pusfinalyje dainavo 18-os šalių atstovai. Be Lietuvos „Fusedmarc“, pasirodė Serbijos, Austrijos, Makedonijos, Maltos, Rumunijos, Olandijos, Vengrijos, Danijos, Airijos, San Marino, Kroatijos, Norvegijos, Šveicarijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Estijos, Izraelio atlikėjai.

Po antrojo pusfinalio į finalą keliaus:

Bulgarija, Kristianas Kostovas – „Beautiful Mess“,

Baltarusija, „Naviband“ – „Story of My Life“,

Kroatija, Žakas Hudekas (Jacques Houdek) – „My Friend“,

Vengrija, Jocis Papajus (Joci Papai) – „Origo“,

Danija, Anja – „Where I Am“,

Izraelis, IMRI – „I Feel Alive“,

Rumunija, Ilinca ir Aleksas Florea (Alex Florea) – „Yodel It!“,

Norvegija, JOWST – „Grab the Moment“,

Nyderlandai, O’G3NE – „Lights and Shadows“,

Austrija, Natanas Trentas (Nathan Trent) – „Running on Air“.

Likusioms 8 valstybėms antrajame pusfinalyje nepasisekė. Tai: Airijos atstovas Brendanas Marėjus (Brendan Murray) su daina „Dying to Try“, estai Koitas Tomė (Koit Toome) ir Laura Poldverė (Laura Poldvere) – „Verona“, Lietuvos atstovai „Fusedmarc“ – „Rain of Revolution“, makedonė Jana Burčeska – „Dance Alone“, dainininkė iš Maltos Klaudija Fanielo (Claudia Faniello) – „Breathlessly“, San Marino atstovai Valentina Moneta (Valentina Monetta) ir Džimis Vilsonas (Jimmie Wilson) – „Spirit of the Night“, serbė Tijana Bogičevič – „In Too Deep“ ir Šveicarijos grupė „Timebelle“ su daina „Apollo“.

Po pirmojo pusfinalio, konkurso gerbėjų nuomone, lyderiavo portugalų atlikėjas Salvadoras Sobralis (Salvador Sobral) su daina „Amar Pelos Dois“. Portugalo pasirodymui neprireikė efektingų triukų, vienadienių blizgučių, ilgų kasų ar moteriškų suknelių – pakako tikro nuoširdumo ir gero vokalo.

Po pirmojo pusfinalio paaiškėjo, kad į finalą patenka ir šeštadienį dėl galimybės išplėšti pergalę susikaus Moldova, Azerbaidžanas, Graikija, Švedija, Portugalija, Lenkija, Armėnija, Australija, Kipras ir Belgija.

Nors Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvauja ne pirmą kartą, geriausią rezultatą – šeštąją vietą – 2006 m. Atėnuose, Graikijoje, vykusiame konkurse pasiekė grupė „LT United“ su daina „We Are The Winners“ („Mes esame nugalėtojai“). Tai geriausias iki šiol Lietuvos atstovų pasirodymas „Eurovizijoje“ nuo 1994 m., kai šalis pradėjo dalyvauti konkurse.

Anot užsienio ir Lietuvos muzikos apžvalgininkų, elegantiški, kostiumuoti, bankininkus primenantys atlikėjai konkurse buvo vieni geriausių ir įdomiausių. Šią grupę Andrius Mamontovas specialiai subūrė 2006-ųjų „Eurovizijoje“ atstovauti Lietuvai. Be A. Mamontovo, grupėje buvo Marijonas Mikutavičius, Viktoras Diawara-Vee, Saulius Urbonavičius-Samas, Arnoldas Lukošius ir Eimantas Belickas.

 

 

 

http://ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus