Pietų Korėją siųs savo pasiuntinius į Šiaurę pirmadienį

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas (Mun Džejinas) pirmadienį į Šiaurės Korėją siųs specialiųjų pasiuntinių grupę, kurioje bus ir žvalgybos viršininkas, kad paskatintų Pchenjano ir Vašingtono derybas dėl branduolinės ginkluotės, paskelbė sekmadienį prezidentūra.

Tai nauja iniciatyva po nuostabaus atšilimo, stebėto per Žiemos olimpines žaidynes tarp abiejų Korėjų.

Per šias žaidynes, pasibaigusias vasario 25 dieną, abiejų priešių sportininkai žygiavo kartu; Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Un (Kime Čen Unas) į Pchenjaną atsiuntė savo seserį Kim Yo Jong (Kim Jo Čen).

Jos pasirodymas per olimpiados atidarymo ceremoniją pateko į pirmuosius pasaulio žiniasklaidos leidinių puslapius, nes tai buvo pirmasis Kimų šeimos atstovo vizitas Pietuose po Korėjos karo.

Moon Jae-inas siekė pasinaudoti Pchenjano žaidynėmis, kad būtų atnaujinta JAV ir Šiaurės Korėjos dialogas, viliantis apmalšinti branduolinę priešpriešą, keliančią grėsmę saugumui pasaulyje.

Pasiuntiniais į Šiaurės Korėją jis pasirinko penkis pareigūnus, tarp kurių yra ir vyriausiasis nacionalinio saugumo patarėjas Chung Eui-yongas (Čun Jujongas) bei Nacionalinės žvalgybos tarnybos vadovas Suh Hoon (Su Hunas), pranešė prezidento atstovas.

„Specialieji delegatai dalyvaus plačiose diskusijose įvairiais klausimais, tarpo kurių bir sąlygų kūrimas Šiaurės Korėjos ir JAV deryboms dėl Korėjos pusiasalio denuklearizavimo bei ryšių gerinimo“, – sakė žurnalistams Yoon Young-chan (Jun Jončanas).

Pasak jo dešimties delegatų grupė – penki vyriausieji delegatai ir penki jų padėjėjai, išskris į Pchenjaną pirmadienį popiet ir sugrįš antradienį. Po to ši delegacija vyks į JAV pateikti derybų Šiaurės Korėjoje rezultatų.

Suh Hoonas yra patyręs reikaluose su Šiaurės Korėja. Jis aktyviai dalyvavo derybose rengiant aukšto lygio abiejų Korėjų pareigūnų susitikimus 2000 ir 2007 metais.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus