Po lietuvio mirties paviešino jaudinančius kadrus: tai nutiko prieš tragediją

Stebuklas neįvyko. Kirgizijoje rastas nuo uolos nukritusio lietuvio Sauliaus Saikausko kūnas. Alpinistų bendruomenė gedi patyrusio kolegos, o Kirgizijos žiniasklaida paviešino jaudinantį vaizdo įrašą.

Pasirodo, likus kelioms valandoms iki tragedijos žuvęs alpinistas su kitu lietuviu viršukalnėje išskleidė Lietuvos vėliavą ir sveikino gimtinę su šimtmečiu.

O nusileisti nepavyko. Jau netrukus tamsoje abu lietuviai krito nuo uolos žemyn. Įraše kalbantis Kęstutis Skrupskelis susižeidė kojas, tačiau sugebėjo nusigauti iki gyvenvietės ir nugabentas į ligoninę. O Lietuvos vėliavą įraše skleidęs Saulius Saikauskas krito į uolos plyšį, vietos gelbėtojai jo ieškojo kelias paras.

Kūnas rastas tik šiandien. Lietuvos alpinizmo prezidentė Vilma Tūbutytė sunkiai renka žodžius. Pasak Tūbutytės, Saikausko palaikai vis dar Ala Arčos nacionalinio parko teritorijoje, jį ketinama skraidinti į sostinę Biškeką, tačiau trukdo blogos oro sąlygos.

Abu lietuviai, viršukalnėje kėlę Lietuvos vėliavą, buvo patyrę ir jau anksčiau išbandę maršrutą. Dėl ko tiksliai įvyko tragediją, vis dar neaišku.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus