Po žiauriai nukankinto keturmečio tragedijos – naujos detalės: daugėja įtariamųjų?

Lietuvą drebinant skandalui, kai Kėdainiuose buvo mirtinai sumuštas keturmetis, prokurorai aiškinasi ar rajono savivaldybė padarė viską, jog apgintų vaiką nuo smurtautojų. Dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo Kauno apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Gali būti, jog įtarimai bus pareikšti Kėdainių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams bei juos kuruojantiems savivaldybės administracijos vadovams, rašoma portale rinkosaikste.lt.
Tyrimas palietė ir savivaldybę
Anot portalo rinkosaikste.lt, visuomenei diskutuojant ar Kėdainių policija ir ikiteisminį tyrimą dėl galimo smurto prieš ketverių metų berniuką nutraukę vietos prokurorai padarė viską, kad išsaugotų vaiko gyvybę, teisėsauga aiškinasi ir rajono savivaldybės veiksmus.
Kėdainių rajono vicemerė Olga Urbonienė informavo, jog atliekamas savivaldybę tiesiogiai liečiantis ikiteisminis tyrimas. Plačiau komentuoti esamos situacijos už vaiko teisių apsaugos sritį atsakinga politikė nesutiko, sakė turinti per mažai duomenų.
Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius naujienų portalui rinkosaikste.lt patvirtino, kad teisėsaugos akiratyje iš ties atsidūrė Kėdainių rajono savivaldybės darbuotojai.
Kas kaltas dėl tragedijos?
„Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Mes suprantame, kad prie šio konkretaus atvejo tiesiogiai lietėsi tiek vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai, policijos pareigūnai ir prokuroras. Todėl ikiteisminis tyrimas atliekamas tiek dėl valstybės tarnautojų, tiek ir dėl pareigūnų galimo pareigų neatlikimo. Šiai dienai mes nieko neišskiriame, renkame medžiagą, ją analizuojame, o vėliau bus priimti procesiniai sprendimai“, – sakė apygardos vyriausiasis prokuroras D. Valkavičius.
Pasak pašnekovo, tyrimas atliekamas ne prieš konkrečius asmenis, o siekiant nustatyti kodėl įvyko tragedija, rašoma portale rinkosaikste.lt.
„Bandome nustatyti, kas nesuveikė, jog pasekmės yra negrįžtamos, nužudytas vaikas“, – sakė prokuroras D. Valkavičius.
Raštas pasimetė
Atliekant šį tyrimą pranešimai apie įtarimus kol kas niekam neįteikti. Tačiau situacija gali pasikeisti jau netrukus, kai bus surinkta kiek daugiau tyrimui reikšmingų duomenų. Esama informacijos, jog prokurorai ypač domisi kai kurių rajono savivaldybės darbuotojų veikla.
Pagrindinė teisėsaugininkus dominanti aplinkybė – kodėl šeima, kurioje augo vėliau nužudytas berniukas nebuvo stebima. Iš darželio, kurį lankė velionis gavę informaciją apie tai, kad jį muša patėvis, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai informavo policiją.
Žiauriai nukankintas mirė
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sausio 25-osios vakarą į ligoninę iš namų Kėdainiuose buvo atvežtas itin sunkios būklės žiauriai sumuštas keturmetis. Po poros dienų vaikas mirė, įtarimai dėl jo nužudymo pateikti motinai ir patėviui.
Kauno apygardos prokuratūra praėjusią savaitę pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Aiškinamasi, ar tinkamai reaguota į pirmąjį pranešimą apie Kėdainiuose smurtą patyrusį berniuką. Pernai dėl galimo smurto prieš vaiką buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir kaip specialusis liudytojas apklaustas patėvis, tačiau tyrimas buvo nutrauktas.
Kalėjimų departamentas savo ruožtu praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl Kėdainių probacijos specialistų, kurių priežiūroje buvo vaiko nužudymu įtariamas Gediminas Kontenis.
Po šio tragiško atvejo atsistatydino Kėdainių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Vilima Jucevičiūtė.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus